A vállalat gyenge tõzsdei teljesítménye miatt csalódott részvényesek Perissinotto leváltására szavaztak a szombati rendkívüli ülésen, pozícióját pedig felajánlották a Zurich Insurance Group egyik vezetõjének, Mario Greconak.
„A testület úgy döntött, hogy Mario Grecot javasolja a vezérigazgatói pozícióra. Kinevezésére az után kerülhet sor, hogy csatlakozik az igazgatótanácshoz és megszûnteti jogviszonyát a Zurich Insurance Groupnál.” – olvasható a Generali közleményében.
Az átmeneti idõszakban a társaság elnöke, Gabriele Galateri di Genola lesz a megbízott vezérigazgató.
Az igazgatótanács 10 tagja szavazott Perissinotto ellen, öten mellette és egy ember tartózkodott – közölte egy ügyhöz közeli forrás az AFP hírügynökséggel. A 13,5%-os tulajdoni részesedéssel rendelkezõ Mediobanca befektetési bank pártolta leginkább Perissinotto leváltását. A 3%-os részesedéssel rendelkezõ Luxottica, a 2,43%-kal rendelkezõ De Agostini kiadó és Olaszország egy leggazdagabb embere, Francesco Gaetano Caltagirone is a távozás mellett szavaztak.
Az igazgatóság „háláját fezete ki Giovanni Perissinotto több mint 30 éves szolgálata iránt, amit a vállalat érdekében tett”.
Diego Della Valle, a neves olasz cipõgyár, a Tod\'s elnöke, aki Perissinottot támogatta bejelentette, hogy hétfõn lemond igazgatótanácsi tagságáról, mivel úgy véli, ez a lépés „káros az ország nemzetközi megítélése szempontjából”.
A cég 2011-es nettó nyeresége 50%-os zuhanást szenvedett el, 2012 elsõ negyedévében pedig további 7,9%-kal csökkent, ezért kénytelen volt a 2010-es 45 centrõl 20 centre csökkenteni a részvényenkénti osztalékot. „Mindenki aggódik a cég jövõje miatt, reméljük jó döntés született” – mondta Claudio De Conto a szombati ülést követõen.
A cég részvényei mintegy 3,35%-kal emelkedtek a pénteki kereskedésben a milánói tõzsdén.
Perissinotto szerint a Generali teljesítmény mutatói a legjobbak közé tartozik a piacon, a részvényárfolyam zuhanása pedig nem a vezetés hibájából fakad, hanem az olasz államadósságnak való kitettségnek.
A részvényesek fellázadására az után került sor, hogy a legfrissebb adatok szerint az olasz munkanélküliség új csúcsokat döntött áprilisban, amely egyre nagyobb ellenérzést vált ki az emberekben a magas keresetû vezetõkkel szemben.
Az Európát lehúzó intenzív pénzügyi válság nyomán az új francia szocialista kormány már megtette az elsõ lépéseket a túlzottnak tartott vezetõi fizetések ellen. Ígéretük szerint júniusban új szabályozás lép életbe, amely maximalizálja a vezetõi fizetések nagyságát az állami tulajdonú cégeknél. A javaslat értelmében a legmagasabb fizetés nem lehet nagyobb, mint a társaság legrosszabbul fizetett munkavállalója bérének 20-szorosa.