A károk nagysága meghaladta a 150 milliárd dollárt, melynek harmadáért a tavalyi négy óriási földrengés – Haiti, Chile, Kína és Új-Zéland - volt felelõs. A biztosító társaságok által megtérített károk nagysága megközelítette a 37 milliárd dollárt.
A Munich Re által rögzített, természeti katasztrófák által ingatlanokban, vagy személyekben okozott káresemények anyagi, illetve humanitárius hatásuk alapján négy kategóriába sorolhatók: a csekély mértékû káreseményektõl az óriási természeti katasztrófákig.
2010-ben összesen öt esemény került be a legsúlyosabbnak számító, óriás természeti katasztrófa kategóriába: a haiti, chile-i és kínai földrengés, a pakisztáni árvíz és az oroszországi hõség, illetve tûzvész. Ezen kívül 50-et soroltak az eggyel kisebb, de még mindig pusztító erejû katasztrófák közé. Az egyenként 250 millió dollárt meghaladó kárt okozó katasztrófák száma pedig 55 volt.
Tízbõl kilenc esetben légköri események okozták a káreseményt, a többi földrengéshez, vulkánkitöréshez kapcsolódott. Földrajzi elhelyezkedésüket tekintve a legtöbb katasztrófa Amerikában (367) és Ázsiában (317) következett be, de Európában (119), Afrikában (91) és Ausztráliában (66) is szép számmal fordultak elõ.
Halálos kimenetelû szerencsétlenségbõl tavaly történt a legtöbb 1983 óta, összesen 295 ezer emberéletet követelt. A januári haiti földrengésben egyedül több mint 220 ezren haltak meg.
A károk nagyságát tekintve a tavalyi év volt az ötödik legsúlyosabb 1980 óta. A nagyságrendileg 150 milliárd dollárnyi kár fele Amerikában keletkezett. A biztosított károk nagysága 37 milliárd volt, melynek 34 százaléka földrengésekhez kapcsolódott. Ez korábban, 1980-2009 között átlag 8 százalékot tett ki.
A tanulmány teljes terjedelmében itt tölthetõ le.