A Reuters által megkérdezett elemzõk 143 millió eurós adózás elõtti profitra számítottak. A bruttó díjbevétel is emelkedett, méghozzá 19,3 százalékkal, 2,54 milliárd euróra, ami szintén felülmúlta a várakozásokat.
Az elsõ félév összesített kárhányada – ami a költségek és a kárigények összegét méri a díjbevételek százalékos arányában – 96,6 százalékra esett a rossz idõjárási viszonyok, például az osztrák jégesõ és csapadékkárok ellenére.
A 2012-es elõzetes várakozásokhoz sikerült tartania magát a cégcsoportnak, miszerint az organikus növekedésen lesz a hangsúly, ez azonban nem zárja ki az akvizíciók lehetõségét sem.
A VIG leginkább az európai feltörekvõ piacokra helyezte a hangsúlyt, bevételeinek felét Közép- illetve Kelet-Európában szerezte. Az említett térségekben mûködõ leányvállalatai 14 százalékos növekedést mutattak fel az elsõ félévben.
A társaság nem tûzött ki speciális profitszerzési célokat, egyszerûen csak gyorsabban próbál növekedni, mint a piac, a volatilitás mértékét pedig a lehetõ legkisebbre csökkenti.
A csoport perifériás eurózónabeli országokkal szembeni kitettsége befektetéseinek mindössze 0,2 százalékát teszik ki.
A VIG 12 hónapos forward P/E mutatója 9,6, amely meghaladja a legtöbb versenytársét, így a Generali, a Zurich Financial, az Axa és az Allianz biztosítóét is – derül ki a Thomson Reuters StarMine adataiból.