{{BANNER}}A KPMG biztosítási igazgatója, Janine Hawes szerint kevés iparági résztvevõt lepett meg ez a hír, nyugodtan kijelenthetõ tehát, hogy az ipar egésze már majdhogynem feladta a 2014-es céldátumot.
Nem volt különösebb ok a plenáris szavazás elhalasztására, valószínûleg a hosszú távú garanciákra vonatkozó különbözõ javaslatok hatásait értékelõ hatástanulmány eredményeire vár az Európai Parlament.
A hatástanulmány eredményei várhatóan még idén napvilágot látnak, ami azt jelenti, hogy a háromoldalú tárgyalások várhatóan nem folytatódnak tovább addig. Sajnos annak ellenére, hogy többen, köztük Gabriel Bernardino, ez EIOPA elnöke is sürgette a döntést, egyelõre semmilyen bejelentés nem történt, ami világossá tenné a folyamat várható idõzítését.
A kérdés most az, hogy milyen gyorsan fogják kiértékelni a hatástanulmány eredményeit, valamint hogy milyen gyorsan jut közös nevezõre a háromoldalú tárgyalási folyamat, miután az újraindul. Ennek megfelelõen az Európai Parlament plenáris szavazásának újonnan kitûzött dátuma is tovább csúszhat.
A Szolvencia II átültetésének és végrehajtásának céldátuma szintén módosításra szorulhat, amihez újabb direktívára lehet szükség. A legfõbb kérdés a KPMG szakértõje szerint inkább az, hogy egy, vagy két évvel csúszik-e a Szolvencia II végrehajtása.
Ezért a tanácsadó cég azt kéri, hogy hozzanak nyilvánosságra egy új indikatív ütemtervet, hogy a teljes biztosítási iparág számára egyértelmû legyen, hogy mikor lép hatályba az új rendszer, illetve hogy az addig szükséges folyamatokat menedzselni tudják.