A múlt év adatai még nem publikusak, azokat a csoport gazdálkodásának közzététele után lehet megismerni, a díjbevételt a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz) tette közzé. A 2011-es adatok viszont már elõre vetítették azt, hogy a nemzetközi gyakorlatnak megfelelõen az ötödik éve már nullszaldós lehet a biztosítónak.
Az eredmény a vezérigazgató szerint annak fényében még kedvezõbb, hogy a biztosítókat terhelõ különadó 2010-ben 198 millió, 2011-ben és tavaly pedig 81-81 millió forinttal terhelte a Genertelt.
A múlt év végén a biztosítónak 250 ezer szerzõdése volt. Ennek 85 százaléka a kötelezõ gépjármû-felelõsségbiztosítás (kgfb). A 212 ezer ilyen szerzõdésbõl 39 ezer jutott a szlovák, 173 ezer a magyar piacra.
A direktbiztosítónak nincs fiókja, csak interneten, telefonon, illetve alkuszok útján köt szerzõdéseket.
A kisebb infrastruktúra miatti költségmegtakarítást 15-20 százalékra tette Csikós Dániel. A nyereségesség elérését a jelenlegi piaci viszonyok között a költségcsökkentés mellett az tette lehetõvé, hogy a magyar piacon a kgfb mellett jelentõsen nõtt a casco és lakásbiztosítási állomány is - tette hozzá. A múlt év végére a casco-szerzõdések száma 46 százalékkal 16 800-ra, a lakásbiztosításoké több mint kétszeresére, 17 300-ra bõvült.
A mûködését 2007-ben kgfb-vel kezdõ Genertel biztosító a Generali csoport tagja, a Generali-Providencia Biztosító Zrt. 100 százalékos leányvállalata.