Egy hét alatt közel 340 milliós kárt okoztak a viharok
2014.08.04
2014. július 28. és augusztus 4. között 3940 darab meteorológiai eredetû kárbejelentés érkezett az Aegon Magyarországhoz, a károk becsült összege megközelíti a 340 millió forintot. Mivel a viharos nyári idõjárás folytatódik, érdemes felkészülni rá, hogy ingatlanjainkat megvédjük a károktól.

Az ICI Interaktív Meteorológia mérései szerint 2014-ben kiemelkedõen csapadékos volt a július. Ennek oka, hogy az átlagosnál is gyakoribbak voltak a zivatarok, és az ország nagy részére kiterjedõ mediterrán ciklonok is hozták az esõket, viharokat. Az Aegon Magyarországhoz hétfõ reggelig 3940 darab meteorológiai eredetû kárbejelentés érkezett, a károk becsült összege megközelíti a 340 millió forintot. A legtöbb kárt vihar és villámcsapás okozta, de érkezett bejelentés árvíz miatt is.

A piacvezetõ lakásbiztosítóhoz az ország egész területérõl érkeztek bejelentések, de a fõváros magasan kiemelkedik a káresetek számát tekintve. Míg Budapestrõl 800 fölötti, addig a második legtöbb bejelentéssel rendelkezõ Szegedrõl 161 darab kárbejelentés érkezett.

Mivel az elõrejelzések szerint tovább folytatódik a fülledt, meleg, ámde zivataros idõjárás, érdemes felkészülnünk rá, hogy ingatlanjainkat és értékeinket megvédjük:

  • Mielõtt elmegyünk otthonról, érdemes ellenõrizni, hogy be vannak-e zárva az ablakok. Ha nyitva maradnak, a huzat berendezési tárgyakat sodorhat le, és betörheti az ablakot. Ráadásul a nyitva maradt nyílászárókon bejutó csapadék eláztathatja a lakásban a falat, a parkettát, a szõnyeget.
  • Ha nem tartózkodunk otthon, vigyük fedett vagy védett helyre a kerti bútorokat, hiszen a vihar kárt okozhat a szabadban hagyott tárgyakban, és vonzó lehet az illetéktelen behatolóknak is.
  • Évente 35 ezer villámcsapás okozhat károkat Magyarországon. A drágább elektromos berendezések még villámhárító mellett sincsenek teljes biztonságban, a villám okozta elektromos zárlat tönkre teheti a készülékeket, és akár tüzet is okozhat. Az ilyen károk ellen biztosítással és túlfeszültség-védelmi eszközökkel is védheti magát. Ha elutazik, az elektromos berendezéseket mindenképpen húzza ki a konnektorból!
  • Érdemes levágni a ház körüli fák meggyengült ágait, és rendszeresen ellenõrizni az épület tetõszerkezetét.
  • Nyáron mindig fokozottan figyeljünk az idõjárás-elõrejelzésre! Ha megfelelõen felkészülünk, nemcsak értékeinket, de saját magunk és családunk biztonságát is megvédhetjük.

További hasznos tippeket az Aegon Országos Kármegelõzési Program honlapján, a www.karmegelozes.hu oldalon találhat.