Szeptember a pénzügyek terén is új helyzetet hozhat a diákoknak
2022.04.27

Tavasszal és nyáron meglódulhatnak a fiatalok bevételei, a húsvéti locsolkodás, a közelgő ballagás és az esetleges nyári munka miatt. Sok diák pedig szintet lép, amikor majd szeptembertől középiskolában vagy a felsőoktatásban folytatja tanulmányait, ez pedig a mindennapi pénzügyek terén is új helyzetet teremt. Érdemes előre felkészülni, meglepetések helyett. Ebben segít a fiataloknak a K&H Vigyázz, kész, pénz! pénzügyi vetélkedő, amelynek április közepén rendezett középdöntőjébe nyolc régióból 160 csapat jutott be. A legjobbak pedig továbbjutottak a májusi döntőbe.

A tanév utolsó szakasza a gyerekek, fiatalok számára a mindennapos pénzügyekben is új helyzetet teremt. Elsősorban azért, mert ilyenkor ajándékokhoz vagy akár pénzbeli jutalomhoz jutnak. Például a húsvéti ünnepek miatt, de ilyen lehet a ballagás is vagy éppen a jó bizonyítványt is honorálhatják a szülők. A nyári szünetben a diákok tovább növelhetik a bevételeiket, ha nyári munkát vállalnak. Bár a már említett különleges alkalmak - húsvét, ballagás, tanévzárás - során befolyó összegek vagy a diákmunkáért járó fizetés extra bevételként jelentkezik, fontos, hogy nem szabad elpazarolni a hirtelen jött “pénzügyi szabadságot”.

A pénzügyi tudatosságot a legfiatalabbakkal megismertető, évtizedes múltra visszatekintő, általános iskolás és középiskolás diákoknak megrendezett K&H Vigyázz, kész, pénz! - pénzügyi vetélkedő újabb fordulón van túl. Az idei versenyre összesen 2423 csapat nevezett be, közülük nyolc régióból összesen 160 csapat jutott be az április 11-én és 12-én megrendezett regionális középdöntőbe. Minden régióból a legjobbak jutottak be a májusi döntőbe, ahol kiderül, ki lesz a végső nyertes.

A vetélkedő és az ahhoz kapcsolódó ismertanyag számtalan mindennapos pénzügyi kérdésre ad választ. Ilyen például, hogy mit érdemes kezdeni az extra bevételekkel. Ehhez passzol a K&H Vigyázz, kész, pénz! tananyagának megtakarításokkal foglalkozó fejezete, amelyből többek között kiderül, hogy a gyerekek bevételeit érdemesebb a bankban, megtakarítási formákban tartani, mint készpénzben.