Adókedvezményt tavaly óta lehet igénybe venni az ilyen megtakarításokra, az államtól visszajáró 20 százalékos, maximum évi 130 ezer forintos juttatásra pedig minden biztosító felhívja az ügyfelek figyelmét. Sok piaci szereplõ az adókedvezmény mellett más akciókkal is csábítja az ügyfeleket, a K&H-nál díjjóváírást, a Posta Biztosítónál tabletet kaphat, aki most szerzõdést köt, és a múlt hét végéig a Groupama is akciózott díjkedvezménnyel.
A Magyar Biztosítók Szövetségének (Mabisz) adatai szerint az idén már szeptember végéig több mint 18 milliárd forintnyi díjbevétel folyt be –a tavalyi teljes éves 11,6 milliárd után - és korrigáltan is csaknem 16,8 milliárdot tett ki a díjbevétel. A szerzõdések száma is a tavaly év végi 67,6 ezerrõl 111,5 ezerre nõtt a kilenc hónap alatt.
A negyedik negyedév pedig még sokkal erõsebbnek ígérkezik nemcsak az új szerzõdések, hanem a korábbiak egyszeri díjas befizetései miatt is. Kuruc Péter, a K&H Biztosító divízióvezetõje azt tanácsolja az ügyfeleknek, hogy olyan havidíjat válasszanak, amelyet biztosan tudnak majd rendszeresen fizetni, és ha marad még pénzük, inkább az év végén egészítsék ki a biztosításukat az adókedvezmény maximalizálása érdekében egy nagyobb összeggel. Az adókedvezményt 650 ezer forintos éves befizetéssel lehet maximalizálni, és a K&H ügyfelei valószínûleg tudatosan törekszenek erre, az utolsó negyedévben átlagosan 539 ezer forint volt az egyszeri befizetések átlagdíja.
A Posta Biztosítónál az utolsó negyedévben már több mint kétszer annyi egyszeri díj folyt be, mint az elsõ kilenc hónapban összesen. A Vienna Life-nál novemberben háromszor-négyszer annyi egyszeri díjat fizettek az ügyfelek, mint egy átlagos hónapban, decemberben pedig még több befizetést várnak, a Generalinál szintén december a legerõsebb hónap, és bár konkrét számokat sok biztosító nem közölt, szinte kivétel nélkül arra számítanak, megugrik az év vége elõtt az eseti díjak volumene.