A pénzünket még az egészségünknél is jobban féltjük
2016.11.28
Mitõl félünk a legobban? Aggódunk a testi épségünkért, a szeretteinkért, a vagyontárgyainkért, de úgy tûnik, a pénzünket még az egészségünknél is jobban féltjük. A Generali kutatása lerántja a leplet a leggyakoribb félelmeinkrõl, és az is kiderül, hogy a nõk vagy a férfiak aggódnak-e többet.

Betegség, betörés, szeretteink elvesztése: csak néhány azok közül a félelmek közül, amelyekkel naponta együtt kell élnünk. Ahogy a Generali online kutatásából kiderült*, a 18-59 éves korosztály legnagyobb félelmei anyagi károkkal kapcsolatosak, és leginkább a családban bekövetkezett haláleset miatti anyagi bizonytalanságtól tartunk: utóbbi esetében egy 10-es skálán 5,7-es átlag jött ki a válaszadók értékelése alapján.

Ezt a munkahely elvesztése által okozott anyagi bizonytalanság és lakáskár (5,6), illetve a baleset vagy betegség miatti munkakiesésbõl adódó anyagi bizonytalanság (5,5) követi a dobogón. Az anyagi jellegû károk tekintetében a nõk sokkal jobban aggódnak: a családban bekövetkezett haláleset miatti anyagi bizonytalanságtól a nõk 45%-a, a férfiaknak pedig a 25%-a fél, de az átlagnál jobban tartanak tõle az alapfokú végzettséggel (43%) és a 120 ezer forint alatti jövedelemmel rendelkezõk (45%) is.



A nõket minden jobban aggasztja

Elsõre talán furcsán hangzik, de tulajdonképpen nem meglepõ, hogy ugyanannyira félünk a közúti balesetektõl és az eladósodástól, mint a daganatos betegségektõl (5,2) – hiszen gyökerestül felforgathatják az életünket. Ami a baleseteket illeti, leginkább a gyermekeinket érintõ (29%), illetve a közúti balesetektõl (21%) tartunk, a sportolás közben elszenvedett sérülés viszont csak keveseket aggaszt (7%). A sors fintora, hogy az utóbbi az egyetlen, amitõl a férfiak nagyobb százalékban tartanak, mint a nõk (a nõk 7%-ával szemben a férfiak 8%-a vallotta ezt) – egyébként a nõket minden jobban aggasztja. Például a balesetek bekövetkezése is, különösen a gyermekeket érintõ (39%), a közúti (28%), a gyalogos (17%) és a háztartási (17%) baleseteké.

De mi van a biztonsággal?

A Generali kutatása szerint biztosítása leginkább a 40 év felettieknek, a felsõfokú végzettségûeknek és a magasabb jövedelemmel bíróknak van. A fiatalabb (18-29 éves) korosztály ennek ellenére nagy arányban kötne a közeljövõben biztosítást: 20%-uk életbiztosítást, míg 16% lakásbiztosítást tervez.

De hogyan találjuk meg az ideálisat? Ahány ház, annyi félelem: ezért is fontos, hogy a biztosítások rugalmasak és személyre szabottak legyenek. A Generali megújult TestÕr élet-, baleset- és egészségiztosítása pontosan erre ad praktikus megoldást, hiszen magunknak állíthatjuk össze, így csak azért fizetünk, amire valóban szükségünk van.

*NRC omnibusz kutatás, 2016. augusztus – 18-59 éves korosztály, reprezentatív a lakosságra korcsoport, nem, végzettség és lakóhelytípus alapján