Nem érdemes az utasbiztosítás díján spórolni, hiszen a szomszédos Ausztriában is több százezer, de akár több millió forintra rúghat egy helikopteres mentés és a kórházi kezelés költsége. Az is nagyon fontos, hogy ha síelni indulunk, ne kizárólag az ár alapján válasszunk biztosítást, hanem arra figyeljünk, hogy az adott termék milyen szolgáltatásokat és fedezeteket takar. A hazai árakhoz szokott magyar utazók sokszor bele sem gondolnak, hogy külföldön már egy kisebb sportbaleset is borzasztóan megterhelheti a pénztárcánkat a megfelelõ biztosítás nélkül. Európán belül egy apróbb ambuláns ellátásért is több százezer forintot kell fizetni, amit sok esetben nem fedeznek az olcsóbb utasbiztosítások - figyelmeztet az OVB Vermögensberatung Kft.
A profiknak sem érdemes kockáztatni
A rutinos síelõk és snowboardozók se induljanak el a megfelelõ utasbiztosítás nélkül, hiszen egy-egy veszélyesebb pályán elég egy rossz mozdulat, és igazán komoly baleseteket lehet szenvedni, melyek akár több milliós terhet jelenthetnek. A legtöbb téli utasbiztosítás kifejezetten a népszerû sportokra (pl. sí, snowboard, szánkó, korcsolya, hórafting) lett összeállítva, és olyan extra szolgáltatásokat tartalmaz, mint a síbérlet visszatérítését betegség esetén, a (saját és kölcsönzött) sí- és snowboard felszerelés biztosítását, de akár emelt szintû jogvédelem- és felelõsségbiztosítást is választhatunk.Utóbbi azért nagyon hasznos, mert ha mi okozunk balesetet egy másik síelõnek, akkor a közúti balesetekhez hasonlóan nekünk kell helytállnunk az okozott károkért – hívja fel a figyelmet a pénzügyi tanácsadó cég.
Éjjel-nappal elérhetõ a segítség
Bárhol is érje baleset a téli sportok kedvelõit, a diszpécser szolgálat minden napszakban hívható, így nem kell attól tartanunk, hogy egy éjszakai síelés során már nem kapunk segítséget, ha bekövetkezne a baj. Ráadásul a MAPFRE az ügyeletes orvos rendelkezésre állását is folyamatosan biztosítja, így azonnali, szakszerû ellátást kaphatunk. „Legutóbb egy síelõ súlyos felkartörést szenvedett, mentõhelikopter szállította a pályáról a kórházba, ahonnan a sérülése miatt tovább is kellett vinni. A mûtétet végül ott sem tudták elvégezni a helyi orvosok, ezért meg kellett szervezni a hazaszállítását. A helikopteres mentés, az ellátás, a mentõautó költsége, valamint a vizsgálatok díja meghaladta a másfél millió forintot, amit utasbiztosítás hiányában sajnos a sérültnek kellett volna megtérítenie. Szerencsére õ nem spórolt a biztosítás díján, így partnercégünk állta a költségeket” – mondta el Papp Ádám, az OVB Vermögensberatung Kft. ügyvezetõje.