A Renaissance, országos kiegészítő biztosítási szolgáltató bejelentette, hogy megállapodást kötött az Ansel Health felvásárlásáról. A tranzakció a két vállalat korábbi együttműködésére épül, amelynek eredményeként létrehozták a RenSecureHealth terméket, a munkavállalók, munkáltatók és brókerek biztosítási fedezeti hiányainak pótlására.
Az Ansel Health 2019-ben alakult, jelenleg 46 munkavállalót foglalkoztat, és eddig összesen 42 millió dollár tőkét vont be, köztük egy 20 millió dolláros befektetési kört 2024 januárjában. Befektetői között olyan nevek találhatók, mint a Brewer Lane Ventures, a Digitalis, a Morgan Creek Capital Management, az Operator Partners, a Plug and Play, a Portag3 Ventures, a Sai Group, a SixThirty, a SymphonyAI és a Two Sigma Ventures.
A társaság korábban Clara Insurance, majd Brella néven működött, jelenlegi nevét 2024 januárjában vette fel. Az Ansel korlátozott juttatású egészségbiztosítási termékeit olyan biztosítók jegyzik, mint a Fidelity és a Symetra, amelyek underwriting és kibocsátó partnerként működnek közre.
A felvásárlás a Renaissance stratégiájának fontos mérföldköve, amely célja a kiegészítő egészségbiztosítási megoldások megerősítése és a lefedettségi hiányok hatékony csökkentése a munkaerőpiacon.