Egyes piaci szereplõk azt kifogásolták a bizottságnak írott levelükben, hogy az utalványos rendszer üzemeltetésével megbízott hatóságok a nemzetközi hátterû áruházláncokat lényegében kizárták az elfogadóhelyek közül.
Tény, hogy az Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány (MNÜA), illetve cége, a Nemzeti Üdülési Szolgálat (NÜSZ) Kft. eddig egyetlen külföldi tulajdonban lévõ áruházlánccal sem kötött szerzõdést, míg a hazai láncokkal (CBA, Coop, Reál, Arzenál) már tavaly aláírták a megállapodásokat. Az MNÜA azóta többször is úgy nyilatkozott, hogy tárgyal a hipermarketekkel is, amelyek képviselõi azonban korábban úgy nyilatkoztak lapunknak: az alapítványnál, illetve a NÜSZ-nél gyakran nem is reagáltak a megkereséseikre.
A MNÜA és a NÜSZ, valamint a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) sem kommentálta a Nol értesüléseit.
Az Európai Bizottságnál hangsúlyozták: a vizsgálódás még nem képezi kötelezettségszegési eljárás részét, jelenleg csak információt gyûjt a testület.
Piaci híresztelések szerint a NÜSZ teljesen más felhasználási feltételeket kínált a hazai láncoknak és mást a nemzetközieknek. A hazai láncoktól ugyanis – úgy tudni – háromszázalékos jutalékot kért az utalványforgalmazó, míg tavaly azoktól a hipermarketektõl, amelyekkel szóba állt, hatszázalékost. A kereskedõk úgy tartják, hogy a jelenlegi piaci feltételek mellett a hatszázalékos jutalék lényegében kigazdálkodhatatlan.