Egy nemrég publikált amerikai tanulmány szerint az extrém sportokat leszámítva is számos olyan, egyébként az Olimpia programján is szereplõ sportot ûznek versenyszerûen és tömegsport jelleggel egyaránt a világban, melyek komoly veszélyeket jelenthetnek. A kosárlabda, a kerékpársport különösen, de meglepõ módon a röplabda, vagy a tenisz is jelentõs sérülésveszélyekkel járhat. Azt is megállapította a felmérés, hogy sportolás közben leginkább a fej, a boka és az ujjsérülésektõl tarthatunk.
A Generali a Pajzs kollektív sportolói élet-, baleset és egészségbiztosítás keretében évek óta biztosít sportolókat. A Biztosító emellett a különösen veszélyes (extrém) sporttevékenységekre vonatkozó balesetbiztosítással is rendelkezik. Ebbõl következõen a társaság azt is fel tudta mérni, mely típusú sportbalesetek voltak a leggyakoribbak ez elmúlt egy évben. Az adatok alapján megállapítható, hogy a rándulások, és az izomszakadások a leggyakoribb balesetek, míg csonttörés például csupán minden tízedik esetben következik be.
„Büszkék vagyunk arra, hogy noha a hazai sportbiztosítási piac még nem túl nagy, a Generalit olyan neves egyesületek választották már, mint például az MTK Budapest vagy a Szolnoki Olaj Kosárlabdaklub. Ugyanakkor fontos felhívnunk a figyelmet arra, hogy a Generali nem csupán a versenysportolóknak nyújt biztonságot. A magyarországi sportkörök, sportvállalkozások, és kisebb, amatõr klubok is köthetnek sportbiztosítást nálunk, amivel még nyugodtabban élvezhetjük a sportolás örömeit.” – mondta Schaub Erika, a Generali személybiztosítási üzletágának igazgatója.
A Pajzs kollektív sportolói élet-, baleset és egészségbiztosítások egyébként már két fõtõl is megköthetõek, a biztosítás éves díja pedig alapvetõen attól függ, hány fõre, és milyen kockázatokra kiterjedõ verziót választ a sportegyesület. A biztosítások átlagos éves díja ennek megfelelõen néhány tízezer forinttól több százezer forintig is terjedhet, de az egy fõre jutó díjak jellemzõen alacsonyak. A Generali Biztosító az elmúlt egy év több mint 1,5 millió forint kártérítést fizetett ki különbözõ sérülések vagy balesetek után. A legnagyobb tétel a kifizetések közül a balesetet követõ mûtétek térítése volt közel 800 ezer forintért érékben, ezt követték a félmillió forintot meghaladó összegû csonttörések, és a baleseti kórházi napidíjtérítések 250.000 forint összértékben.
PAJZS sportolói kockázati élet-, baleset- és egészségbiztosításról itt olvashatnak további részleteket.