Felfüggesztették CIG Biztosító részvényeivel való kereskedést
2012.08.17
Péntek reggel felfüggesztették a CIG Biztosító részvényeivel való kereskedést a tõzsdén, miután a társaság a vártnál több, 2,5 milliárd forintos veszteségrõl számolt be a gyorsjelentésében. A CIG tulajdonosai tõkeemelésrõl is döntöttek a csütörtöki közgyûlésen.

Alacsony forgalom mellett tíz százalékot esett a pénteki kereskedés elindulása után a CIG-részvények ára a Budapesti Értéktõzsdén (BÉT), a kereskedést 9 óra után felfüggesztették. A papírok ára soha nem volt még ilyen alacsony: az árfolyam 224 forintra süllyedt, csütörtök délután még 260 forinton jegyezték a részvényt. Az elmúlt egy évben a CIG-papírok legmagasabb árfolyama 775 forint volt..

A CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. csütörtökön tette közzé második negyedéves eredményét, amely rosszabb, mint amit az elemzõk vártak. A társaság 2,513 milliárd forint adózás utáni veszteségrõl számolt be 2012 elsõ hat hónapjában a tavalyi elsõ félév 1,578 milliárd forint veszteségével szemben. Csak a második negyedévben 1,3 milliárd forint volt a veszteség.

A díjbevétel 17 százalékot esett, elsõsorban az életbiztosítási díjbevételek megcsappanása miatt. A jelentés szerint a veszteség összhangban van a társaság várakozásaival és azzal a deklarált üzleti céllal, hogy 2014-re nyereségessé váljon. A jelentésben hozzáteszik, hogy a csoporthoz tartozó Elsõ Magyar Általános Biztosító Zrt. (EMABIT) az általános biztosítások (elsõsorban kgfb és casco) értékesítésével nagy mértékben kompenzálni tudta az életbiztosítási ág teljesítményének kiesését.

A CIG Pannónia Életbiztosító jegyzett tõkéje 2,531 milliárd forint, saját tõkéje 1,9 milliárd forint volt június 30-án. Az Equilor Zrt. elemzõi szerint akut tõkehiány továbbra sincsen, de a társaság tõkeemelésrõl is döntött a csütörtöki rendkívüli közgyûlésen. Ennek eredményeként a cég tulajdonosai zárt körben kamatozó részvényeket jegyeznek és mintegy 1,5 milliárd forinttal megemelik a tõkét. Az Equilor szerint, ha az MFB oldaláról is érkezik egy kölcsön, az jó idõre rendezi a társaság pénzügyi helyzetét, ezt követõen pedig a profittermelés felfuttatása lesz a legfontosabb szempont a CIG megítélésében.

MTI