Az éves felmérésbõl kiderült továbbá, hogy a megkérdezett felnõttek mintegy 34 százaléka nem rendelkezik nyugdíjjal.
A 2009-es felméréshez viszonyítva, a valamilyen nyugdíj megtakarítással rendelkezõk mostanra 62 helyett már 64 éves korukra tervezik a nyugdíjba vonulást.
Az emberek mintegy 14 százaléka egyáltalán nem tervez nyugdíjba vonulni, amely a teljes aktív korú népességre vetítve összesen 5,1 millió britet jelent, amely a legnagyobb szám mióta a Barings éves jelentést készít a témában.
Tovább nõtt a bizonytalanság a nyugdíjba vonulás idõpontja tekintetében, hiszen a válaszadók 40 százaléka nem tudta megmondani, hogy mikor engedheti majd meg magának, hogy visszavonuljon. Összehasonlításképpen 2012-ben 38 százalékuk, 2011-ben pedig 36 százalékuk nem tudott válaszolni ugyanerre a kérdésre.
Marino Valensise a Barings befektetési igazgatója elmondta, hogy egyértelmûen egyre bizonytalanabbak az emberek a nyugdíjas éveket illetõen, többségüknek nincsen konkrét elképzelése arról, hogy mikor és hogyan fog visszavonulni, miközben pedig az átlagéletkor folyamatosan növekszik.
"Jelentõs számú, nyugdíjkorhatár közeli életkorú ember egyelõre nem tudja, hogy mikor lesz képes nyugdíjba vonulni és aggodalomra ad okot, hogy a megfelelõ pénzügyi tervezés és a nyugdíjellátás hiánya mellett az átlagéletkor is fokozatosan növekszik, ami pedig komoly hatással lehet a lakosság egészére.” – tette hozzá Valensise.
Ahogy a kutatásból megtudhattuk, a lakosság 34 százaléka nem rendelkezik nyugdíjjal, és bár ez 2008 óta, a Barings kutatásának kezdete óta nem sokat változott, összességében mégis jelentõs különbségek láthatóak az egyes csoportok között.
Érdekes, hogy amíg a nyugdíjjal nem rendelkezõ férfiak aránya 2008-2013-ig 30 százalékról 26 százalékra csökkent, a nõknél ugyanez az arány 39 százalékról 42 százalékra nõtt. Az A és B státuszúak körében 18 százalék nem jogosult nyugdíjra, a D és E státuszúak körében ez az arány eléri a 61 százalékot.
Valensie hozzátette, hogy fel kell hívni a lakosság figyelmét a helyzet súlyosságára, és megfelelõ tájékoztatatással, az elõnyök hangsúlyozásával ösztönözni kell õket arra, hogy mielõbb megkezdjék nyugdíjas éveik megtervezését.