A Belügyminisztérium által nemrég nyilvánosságra hozott statisztika szerint 2009 óta folyamatosan növekszik a betörések száma Magyarországon, 375.382-rõl 451.512-re, ami több mint 20 százalékos növekedést jelent az elmúlt négy évben. A statisztikák szerint hasonló a tendencia egész Európában: 2007 és 2010 között átlagosan 7 százalékkal emelkedett a betöréses vagyonelleni bûncselekmények száma. Különösen súlyos a helyzet Görögországban, ahol 60 százalékkal, illetve Romániában, ahol több mint 30 százalékkal emelkedett a mutató.
A khdirektbiztositas.hu tapasztalata szerint betöréses lopások elkövetési módját továbbra is gyakran az ingatlanok tulajdonosainak szokásai alakítják. Így például továbbra is gyakoriak a betöréses lopások az idõszakosan használt nyaralókban, hétvégi házakban. Ugyanígy gyakori a nem megfelelõ gondossággal lezárt ingatlanokba történõ betörés a nyitva felejtett ablakok, erkélyajtók kihasználásával vagy az építés alatt lévõ ingatlanokba történõ betörés. A khdirektbiztositas.hu adatai szerint területileg különösen veszélyeztetettek a sûrûn lakott városközpontok - ahol a lakók nem ismerik egymást -, illetve nyaralóövezetek és tanyák.
Kaszab Attila, a K&H Biztosító vezérigazgató-helyettese azt javasolja, hogy lakásbiztosítás kötésekor érdemes érdeklõdni, hogy milyen védelmi szint meglétéhez köti a biztosító a biztosítást. „Mechanikus és elektronikai védelmi megoldások egész tárháza áll ma már rendelkezésre, ezek közül a biztosítók által minõsített termékeket érdemes választani. A digitális rögzítõrendszerek terjedésével akár arra is lehetõség van, hogy a tulajdonos okostelefon segítségével nyomon követhesse az ingatlanja körüli történéseket”- mondta el a szakértõ.
2013.10.17
Magyarországon az elmúlt négy évben több mint 20 százalékkal növekedett a betöréses lopások száma. A betörésekhez sokszor még most is a hanyag tulajdonosok szolgáltatják az alkalmat, miközben ma már akár mobiltelefonon is követhetjük a lakásunk körüli történéseket.