Az Aegon is csatlakozott a WWF Föld Órája programhoz
2014.03.28
Idén az Aegon is csatlakozott a világ legnagyobb önkéntes akciójához, a WWF Föld Órája programhoz, amely az energiatakarékosságra és az életmódunk újragondolására buzdít. A környezetvédelemért azonban a nagyszabású akciókon túl a hétköznapok során is rengeteget tehetünk.

Idén az Aegon is csatlakozott a világ legnagyobb önkéntes akciójához, a WWF Föld Órája programhoz, amely az energiatakarékosságra és az életmódunk újragondolására buzdít. Az Aegon munkatársait és ügyfeleit is arra kéri, csatlakozzanak az akcióhoz, és március 29-én 20.30 órakor legalább egy órára kapcsolják le a villanyt és áramtalanítsák elektromos berendezéseiket.

2007 óta minden márciusban a Föld Órája akció keretében egy órára kialszik a díszvilágítás a világ legtöbb nagyvárosában. A globális villanyoltás szimbolikus cselekedet. A környezeti kihívásokra és a túlfogyasztás hatásaira irányítja a figyelmet, egyben bemutatja, hogy a problémák leküzdhetõek, ha készek vagyunk összefogni a megoldás érdekében. 2011 óta az akció kiegészül egy másik felhívással is, melynek lényege, hogy tegyünk fogyasztáscsökkentési, környezetvédelmi fogadalmat az év többi napjára is.

Az Aegon mint pénzügyi szolgáltató vállalat környezetre gyakorolt hatása viszonylag csekély. Ennek ellenére elkötelezett abban, hogy csökkenti a vállalat ökológiai lábnyomát: növeli az újrahasznosítást, csökkenti a hulladékmennyiségét, racionalizálja a nyersanyag felhasználást, és minimalizálja üzleti utazásainak számát. Az Aegon Környezetvédelmi Politikája hangsúlyozza a környezet tiszteletét, az energiatakarékosságot és a hulladékmennyiség csökkentését. Számos országban – így Magyarországon is – a helyi vezetés bátorítja a dolgozókat, hogy õk maguk is járuljanak hozzá a környezetvédelmi célokhoz, ügyfeleinek pedig számos elektronikus megoldást kínál (online ügyfélszolgálat, e-posta).

Az akció fõ célja nem az egy óra alatt elért aktuális fogyasztáscsökkentés, hanem a figyelemfelhívás, hogy mindennapi életünket mennyire átszövi a túlzott, és voltaképpen fölösleges energiahasználat.

Az alábbiakban néhány jó tanácsot gyûjtöttünk össze, amellyel csökkenthetjük a környezetszennyezés és a túlfogyasztás okozta problémákat:

  • Kapcsoljuk le a villanyt a szobákban, ahonnan távozunk! Így az izzók élettartama hosszabb lesz és kevesebbe is kerül. Megéri energiatakarékos égõket használni, hiszen egy ilyen izzó is akár 400 kg szén-dioxid kibocsátás csökkenést eredményezhet.
  • Ne hagyjuk elektromos készülékeinket készenléti funkcióban! A televízió például stand by állapotban fogyasztja el energia felvétele 40%-át. A mosó- és mosogatógépeket töltsük meg teljesen és csak ekkor indítsuk el! Ne állítsuk túl hidegre hûtõnk és fagyasztónk hõmérsékletét! A hûtõnek 2-5 ºC, míg a fagyasztónak -15 ºC az ideális. Erre tényleg érdemes odafigyelni, a háztartásokban ugyanis a legnagyobb fogyasztók a fûtõ- és fagyasztógépek, ezt követik a mosógépek, majd az irodatechnikai gépek, a sort pedig a világítás és egyéb kisebb elektronikus berendezések zárják.
  • Figyeljünk a hõszigetelésre! Lényeges a házak, lakások megfelelõ szigetelése, a rosszul szigetelt falakon, tetõn, padlón keresztül a hõ akár 50%-a is eltávozhat.
  • A fûtésre is fokozottan ügyeljünk! Ha csak 1 fokkal lejjebb vesszük a hõmérsékletet, a fûtésszámla akár egytizedével is csökkenhet, a háztartás pedig akár évente 300 kg szén-dioxidot is megtakaríthat. Egy érdekes takarékossági tipp: ha hõtükröket helyezünk a radiátorok mögé, akár 5-10%-kal is csökkenhet a gázszámlánk!
  • Használjuk a tömegközlekedést! Kevesen tudják, hogy átlagosan összes energiafogyasztásunk 31%-át fordítjuk a gépkocsira. Sokat takaríthatunk meg, illetve a környezetet is kíméljük, ha gyalogolunk, kerékpározunk vagy a tömegközlekedést használjuk!
  • Vásároljunk olyan terméket, amelynek csomagolása újrahasznosítható! Vásárlásaink során ne kérjünk mûanyag vagy papírzacskót sem, ezzel is kíméljük a környezetet! A túlfogyasztást megakadályozhatjuk azzal is, ha szezonális terméket választunk, amelyet a közelben termeltek. Legjobb a piacon, a termelõktõl vásárolni.
  • Válasszunk olyan kozmetikumokat, amelyek természetes alapanyagokból készülnek! Ezek a termékek lemosás után a vízbe kerülve sem okoznak környezetkárosítást.
  • Gyûjtsük szelektíven a szemetet! Ahol lehet, figyeljünk oda az újrahasznosítható hulladékok szelektív gyûjtésére!