A bõvülõ foglalkoztatási adatok, az elkölthetõ jövedelem növekedése, az alacsony infláció, a reálbérek emelkedése, a családi adókedvezmények, a rezsicsökkentés, a devizahitelek kérdésének rendezése vagy a közösségi fogyasztás bõvülése mind abba az irányba mutatnak, hogy van ok a bizakodásra, hiszen ezek hatására Magyarország gazdasági mutatói javulnak.
„A közelmúltban a kormányon kívül számos hazai és nemzetközi intézet is felfelé javította növekedési elõrejelzéseit 2014-re, a tartós növekedéshez azonban nem elég, hogy egy-egy egyszeri, direkt kormányzati intézkedés hatása átmenetileg javítja fel a mutatókat” – hangsúlyozza Chris Mattheisen a JVSZ makrogazdasági konferenciáján tartandó összefoglalójában.
A tartós növekedéshez a kedvezõtlen külsõ adottságok hatásait is tompítani kell, erõsíteni a belsõ feltételeket és a bizalmat, hiszen a beruházásokhoz a kedvezõ befektetési környezet mellett a bizalom is elengedhetetlen – tette hozzá a JVSZ elnöke. „Az ország hosszú távú versenyképességéhez a beruházások GDP-hez viszonyított arányát tovább kell javítani, ezen belül a magánberuházásoknak kell tovább bõvülniük, amihez pedig nem meglepetés, hogy a befektetõi bizalmat kell erõsíteni.”