A betöréseket terepszemlézés elõzi meg, de már nemcsak az utcákat pásztázzák a betörõk, hanem a Facebook-profilokat is fürkészik, ahonnan rengeteg információhoz juthatnak. Nem ajánlott tehát kiírni, hogy hol leszünk a hétvégén – hangoztatta Németh Péter, a CLB Független Biztosítási Alkusz Kft. értékesítési és kommunikációs igazgatója az M1 Ma reggel címû szerdai adásában.
A betörésveszély két ingatlanfajtát veszélyeztet leginkább: a lakót és a nyaralót. Utóbbival kapcsolatban jó tanács, csak akkor szállítsuk le és hagyjuk ott az értékeinket tavasszal, ha meggyõzõdtünk róla, hogy jól zárhatók az ajtók, ablakok és ha biztosítva van az ingatlan – hívta fel a figyelmet.
Érdemes átnézni a szerzõdéseket
Németh Péter elmondta azt is, hogy a hosszú hétvégéken tapasztalható, a biztosítók adataira támaszkodó magasabb betörésszám a valóságban akár 20 százalék fölötti is lehet, mivel azok káráról, akik nem rendelkeznek biztosítással, csak rendõrségi adatok állnak rendelkezésre.
Az ingatlanokra kötött biztosítások száma egyébként növekszik – folytatta, jelenleg 70 százalék fölötti a biztosított ingatlanok aránya, a szerzõdések viszont elöregedettek, 5-15 éves konstrukciók is vannak. Az ügyfél ilyen esetben sokkal többet fizet, mint amennyit egy újabb esetén kellene, és a passzusok sincsenek megfelelõen frissítve. Érdemes 2-3 évente átnézni a szerzõdést, az interneten néhány perc alatt össze lehet vetni a jelenlegi konstrukciókkal, és akár azonnal le lehet cserélni egy másikra, vagy ha nincs biztosítás, kötni lehet – hívta fel a figyelmet Németh Péter.
2015.04.30
Idén május 1-je hosszú hétvégére esik, ilyenkor sokan elutaznak pihenni. A számok azt mutatják, hogy a hosszú hétvégéken 17 százalékkal nõ a betörések száma. Egy-egy betöréskor átlagosan félmillió forintos kárt okoznak a tolvajok.