A biztosítási törvény módosításával a jövõben az ügyfélnek 30 napja lesz a biztosító által javasolt módosítás elutasítására. Ha az ügyfél elutasítja a módosítást, a biztosító akkor sem mondhatja fel a szerzõdést. Amennyiben az ügyfél a 30 nap lejártáig nem tesz semmit, akkor a szerzõdése a biztosító által javasolt módosításokkal él tovább.
Ha a biztosítási szerzõdés után igénybe vehetõ adókedvezmény vagy adójóváírás változik, akkor a biztosítók 60 napon belül olyan szerzõdésmódosítást dolgozhatnak ki az ügyfélnek, amely továbbra is lehetõvé teszi a kedvezmény igénybevételét.
Egy új szabály a biztosítók kötelességévé teszi a felügyeleti határozat rendelkezõ részének közzétételét a honlapjukon. Ezt 5 évig kell ott tartaniuk.
A tõkepiaci törvényben pontosították az éves és féléves jelentések alóli kivételek körét. A jövõben csak a szabályozott piacra bevezetett értékpapír-kibocsátókra vonatkozik a mentesség. Az eddigi szabályozás szerint a beszámolási idõszakot követõ két hónapon belül kellett közzétenni a féléves jelentést, a jövõben ez az idõszak három hónapra emelkedik.
A tájékoztatási kötelezettség megsértése esetén – vállalkozás esetében – legfeljebb 2 milliárd 984 millió 800 ezer forint, vagy a legutolsó éves beszámoló árbevételének maximum 5 százaléka lehet a bírság. Magánszemélyre viszont legfeljebb 596 millió 960 ezer forint bírság szabható ki. Ezek az összegek eddig nem szerepeltek a jegybanktörvényben.
2015.11.27
Részben a tájékoztatási kötelezettségrõl, valamint az azok megszegése esetén kiszabható bírságról szóló uniós irányelvet ültette át a parlament – még októberben – azokba a pénzügyi törvényekbe, amelyek módosított szabályait csütörtöktõl kell alkalmazni.