Az állampapír, a készpénz és az életbiztosítás a leggyakoribb megtakarítási forma a magyaroknál
2016.08.22
Még mindig betétben tartják a legtöbb pénz a magyarok, de az elmúlt években slágertermék lett az állampapír a befektetni szándékozó lakosság körében - mondta Németh Dávid, a K&H Bank vezetõ elemzõje az M1 aktuális csatornán pénteken.

A szakértõ felidézte: az elmúlt két negyedévben is jelentõs mértékben nõtt a lakossági állampapír-állomány, elsõsorban a kamatkörnyezet miatt. A Magyar Államkincstár jó hozamot biztosít, ha valaki kamatozó kincstárjegyet vagy hosszabb futamidejû, 3-5-10 éves állampapírt vesz, akkor magasabb kamathoz jut - fejtette ki.

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) adatai szerint az elsõ fél év nettó tranzakciói alapján az állampapír, a készpénz és az életbiztosítás volt a három legnépszerûbb megtakarítási forma a magyar lakosságnál.

Németh Dávid rámutatott, az életbiztosítások területén vannak új termékek, amelyek a korábbiaknál kedvezõbb hozamot adnak a befektetõknek. Másrészt a bizonyos befektetési jegyekbõl kiáramlott pénznek más befektetési formákat keresnek az emberek, és ilyen lehet az életbiztosítás is. Emellett az ingatlanhitelezés felfutása szintén segíti az életbiztosítási piacot, nagyobb ingatlanhiteleknél az esetleges nehézségek kivédésére jó biztosíték egy életbiztosítás - tette hozzá.

Az elemzõ kitért arra: a munkabérek a következõ idõszakban várhatóan dinamikusan nõnek majd, a foglalkoztatottság pedig tovább javul, ezzel pedig a megtakarítások is tovább emelkednek.