A tranzakciókat tekintve a követélések 811 milliárd, a tartozások 289 milliárd forinttal emelkedtek a negyedik negyedévben, míg az egész évben 1695 milliárd, illetve 121 milliárd forintos volt a növekedés.
A negyedik negyedévben az év végére jellemzõ jövedelemkiáramlás miatt a folyószámlabetétek és a készpénzállomány 410 milliárd forintos jelentõs emelkedést mutatott, miközben a lekötött betétek állománya tovább apadt. A rövidlejáratú papírok iránt jelentõs kereslet mutatkozott, több mint 200 milliárdért vásároltak a háztartások, de a hosszú lejáratú államkötvények állománya is folyamatosan emelkedik. A tõzsdei részvényekbõl újabb 33 milliárdot adtak el a lakossági befektetõk, miközben a biztosítástechnikai tartalékokat 50 milliárd forinttal növelték döntõen (33 milliárddal) a nyugdíjpénztári, kisebb részben (20 milliárddal) az életbiztosítási megtakarításokba, míg a nem életbiztosítási tartalékok csökkentek.
A tartozások alakulásában a hitelállomány növekedése döntõen az egyéni vállalkozók hitelfelvétele miatt következett be miközben az ingatlanhitelekre a nettó törlesztés volt jellemzõ.
A háztartások nettó pénzügyi vagyona a múlt év végén 35 752 milliárd forintra rúgott, 1175 milliárddal nõtt a negyedik negyedévben és 3237 milliárddal a 2016-os évben a tranzakciókat és az átértékelõdési hatásokat beleértve. A megtakarítások 1325, a tartozások viszont csak 150 milliárd forinttal nõttek a negyedik negyedévben és 103 milliárddal csökkentek az elõzõ év végéhez hasonlítva. A megtakarítások jelentõs része folyószámla betétekbe - az egész év alatt 728 milliárd forint - áramlott, miközben a tõzsdei részvények állománya alig 18 milliárddal nõtt az árfolyamváltozást is beleszámolva - derül ki az MNB adataiból.