A tájékoztatás szerint az elsõ napi 3200-ról 15 300-ra nõtt az eltelt hétben a lakossági kárbejelentések száma, a társaságoknál az átlagos kárérték 90-100 ezer forint között mozog. A legtöbb bejelentés Budapestrõl és Pest megyébõl, valamint Bács-Kiskun és Fejér megyébõl, illetve Ceglédrõl és Kecskemétrõl érkezett. Mint az elsõ bejelentésekbõl már kirajzolódott, a legtöbb bejelentésben a vihar által megbontott tetõk, beázások, panelhézag beázások szerepeltek.
Kiemelik, hogy az októberi vihar következményei már a május-augusztusi idõszak nagy viharaihoz mérhetõk. A május végi felhõszakadás nyomán például nyolcezer bejelentés érkezett a biztosítókhoz, csaknem 1,3 milliárd forint értékben. Ebben a négy hónapban a társaságok a szélsõséges idõjárás okozta károkért több mint 103 ezer ügyfélnek csaknem 6 milliárd forint összegû kártérítést fizettek ki. Az idei év azonban még így is messze elmarad 2010 katasztrófák sújtotta nyara mögött, amikor 312 ezer esetben fordultak az ügyfelek kárkifizetésért a biztosítókhoz, amelyek 30 milliárd forintot fizettek ki.
A statisztikák alapján több mint háromezer család csak saját magára számíthat az októberi vihar következményeinek a felszámolásában, mivel minden negyedik ingatlan nem rendelkezik biztosítással.
Az elsõsorban Dánia déli részén, Németországban, Lengyelországban, Csehországban és Magyarországon átrohanó, szokatlanul erõs szélvihar október utolsó vasárnapján az eddigi becslések szerint több mint 300 millió eurónyi (mintegy 93 milliárd forint) pusztítást hagyott maga után az érintett térségben. Csupán Németországban 250 millió euróra becsülik a biztosítók a kifizetendõ károkat - közölte a Mabisz.