Útmutató a városoknak a szélsőséges események kezelésére
2024.12.04

Miközben a világ városi agglomerációi az éghajlatváltozás, a közegészségügy és a demográfiai változások kihívásaival szembesülnek, egy új jelentés szerint az ellenálló képesség tervezése olyan helyzetbe hozhatja a városokat, hogy vonzzák a befektetéseket.

Az Arup City Competitiveness Redefined ( A városok versenyképessége újradefiniálva ) című jelentése rámutat, hogy egyre szorosabb kapcsolat van az éghajlatváltozással és az ellenálló képességgel kapcsolatos határozott tervekkel és intézkedésekkel rendelkező városok között, valamint a befektetések, vállalkozások és tehetségek vonzására és megtartására vonatkozó lehetőségeik között.

A felmérés 63 várost mér 37 jövőbeli sikerességi mutató alapján, amelyeknek körülbelül egynegyede az éghajlatváltozással kapcsolatos intézkedésekre összpontosít.

A problémák kezelésére tett erőfeszítések részeként az Arup nemrég frissített városi rugalmassági keretrendszere bemutatja, hogy a városok milyen intézkedéseket tehetnek e kihívásoknak való megfelelés érdekében.

Az Arup szerint számos rugalmassági főbiztos már alkalmazza a keretrendszert városaiban. A miami Broward megyében például a keretrendszer a rugalmassági tervezés holisztikus megközelítését ösztönözte. Penangban segített meghatározni a teljes malajziai állam ellenálló képességének kiépítéséhez szükséges intézkedéseket. A keretrendszert Milánóban, Sydneyben és Calgaryban is alkalmazták.

Jo da Silva, az Arup globális fenntartható fejlődésért felelős vezetője elmondta: „A városok az elmúlt 10 évben komoly próbatételnek voltak kitéve - egy globális világjárvány, súlyos konfliktusok, a deglobalizáció, valamint az éghajlati és természeti válságok egyre súlyosbodó hatásai miatt. Azok a városok, amelyek most tesznek lépéseket annak érdekében, hogy a rugalmasság központi szerepet kapjon a döntéshozatalban, a legjobb helyzetben lesznek ahhoz, hogy hosszú távon virágozzanak, befektetéseket vonzzanak, és megvédjék az embereket és a vagyontárgyakat.”