A Pacific Catastrophe Risk Insurance Company a WTW-vel együttműködve megújította a csendes-óceáni szigetországok és területek kormányai és a kormányhoz kapcsolódó szervezetek számára kötött biztosítási portfólióját, valamint a kapcsolódó viszontbiztosításokat.
A PCRIC a WTW katasztrófakockázat-finanszírozási és alternatív kockázatátviteli csoportjainak támogatásával dolgozta ki az új kötvényt, a viszontbiztosítási portfólió megújításának célja pedig az volt, hogy a csendes-óceáni régió számára javítsa az új és jobb katasztrófakockázati biztosítási fedezethez való hozzáférést.
A PCRIC 2024-re és 2025-re mostantól hat csendes-óceáni kormánynak nyújt biztosítást trópusi ciklonok, heves esőzések, földrengések és szökőár kockázatára: a Cook-szigetek, Fidzsi-szigetek, Niue, Tonga, Szamoa és Vanuatu, valamint a PNG DataCo állami tulajdonú távközlési vállalat Pápua Új-Guineában és a Vatuvara Alapítvány Fidzsi-szigeteken.
Mivel az éghajlatváltozás felerősíti a természeti veszélyeket a régióban, a PCRIC szerint biztosítási eszközei kritikus védelmet nyújtanak az emberek, a kormányok, a gazdasági javak és az alapvető infrastrukturális szolgáltatások, valamint a korallzátonyok számára az előttünk álló évben.
Aholotu Palu, a PCRIC vezérigazgatója elmondta: „A sikeres megújítás megerősíti a PCRIC azon stratégiáját, hogy személyre szabott és érthető pénzügyi védelmi termékeket kínál a csendes-óceáni szigetországok számára. A PCRIC egy fontos piaci hiányosságot pótol a csendes-óceáni térségben, és olyan biztosítási megoldásokhoz kínál hozzáférést a kormányoknak, beleértve az alapvető szolgáltatásokat nyújtó állami tulajdonú vállalatokat is, amelyek egyébként nem lennének elérhetőek.”
Simon Young, a WTW katasztrófakockázatok finanszírozásáért felelős vezető igazgatója hozzátette: „A PCRIC termékeit alátámasztó új megközelítés mostantól emberközpontúbb és a helyi körülményekhez igazodik. Az egyszerűsített paraméteres struktúrák nagyobb átláthatóságot biztosítanak az analitikában, valamint nagyobb bizalmat a modellezés és az éghajlatváltozás érzékelt hatásai iránt. Ezek a jelentős fejlesztések hozzájárultak ahhoz, hogy több piacról olcsóbb legyen a viszontbiztosítás, és a kormányok a PCRIC támogatásával költséghatékonyabban kezelhessék a katasztrófakockázatot.”