A MAPFRE Asistencia tapasztalatai alapján a téli sportok szerelmeseinek körében a legnépszerûbb úti cél még mindig Ausztria, az erre az idõszakra kötött utasbiztosításokkal kapcsolatos kárbejelentések 72 százaléka pedig síbaleset miatt érkezik hozzájuk. A hívások 28 százaléka köthetõ csupán olyan egyéb károkhoz, mint betegség, poggyászkár, a síbérlet elvesztése vagy a gépjármû meghibásodása.
Síbaleset esetén a mentõk értesítése mellett nagyon fontos, hogy a lehetõ leghamarabb értesítsük az érintett biztosítótársaságot is, a diszpécserek és az ügyeletes orvosok pedig a hivatalos protokoll szerint azonnal felveszik a kapcsolatot az ápolásunkat végzõ kórházzal, szakrendelõvel. A biztosító orvosa és a helyi ellátó intézmény szakemberei közösen egyeztetnek többek között a gyógykezelés helyszínérõl, a szállítás módjáról és idejérõl, illetve arról, hogy utasbiztosításunk mire nyújt fedezetet.
Lényeges, hogy bármikor ér minket baleset, a diszpécserszolgálat minden napszakban hívható, így nem kell attól tartanunk, hogy egy éjszakai síelés során már nem kapunk segítséget, ha bekövetkezne a baj. Ráadásul a MAPFRE az ügyeletes orvos rendelkezésre állását is folyamatosan biztosítja, így azonnali, szakszerû segítséget kaphatunk.
Az OVB Vermögensberatung Kft. véleménye szerint az utasbiztosítás mellé érdemes kiváltani az Európai Egészségbiztosítási Kártyát (EEK), amivel az adott ország állami intézményeiben gyorsabb és gördülékenyebb a betegfelvétel, hiszen így ugyanazok a jogok illetnek meg bennünket, mint a szóban forgó európai ország állampolgárait (nem kell megvárnunk, amíg a kórház és a biztosító a szerzõdésünk adatait egyezteti). Tudni kell azonban, hogy egyes országokban az Európai Egészségbiztosítási Kártya nem fedezi teljeskörûen az orvosi ellátás költségét, illetve bizonyos gyógyszerekért, gyógyászati segédeszközökért (járókeret, mankó) fizetni kell. Ilyenkor is nagy segítség az utasbiztosítás, amely mindezeket utólag megtéríti – hívja fel a figyelmet az OVB Magyarország.