Június derekán kezdõdött a viharokkal, jégesõvel és felhõszakadással járó szélsõséges idõjárás, azóta a hõség és a frontok váltogatják egymást, és rendszeressé váltak a nagy károkat okozó idõjárási jelenségek. A legtöbb kárbejelentés a június 16-i és a június 27-i frontok után történt. Eddig összesen 10598 kárbejelentés érkezett országosan az Aegon ügyfeleitõl. Magyarország piacvezetõ lakásbiztosítója úgy becsüli, hogy a kárbejelentések száma eléri majd a 11500-at. Ebbõl a június 16-i viharok után 2004, míg a június 27-i események után 3069 kárbejelentés érkezett.
A legtöbb káresemény az Aegon ügyfélkörén belül Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében történt, ahonnan 3386 kárt, míg Borsod-Abaúj-Zemplénbõl 1144 igényt regisztráltak. Gyõr-Moson-Sopron és Nógrád megyébõl érkezett a legkevesebb kárbejelentés, mindkét megyében száz alatti maradt az esetek száma. A leginkább érintett települések listáját Budapest vezeti, 670 bejelentett kárral, majd Kisvárda, Mátészalka, Ajak és Nyíregyháza következik, a négy Szabolcs megyei településrõl összesen mintegy 1200 kárbejelentés érkezett.
Vihar, felhõszakadás, beázás és villámcsapás – sorrendben ez a károk megoszlása, de említést érdemel a jégverés is. Míg a június 16-i hétvége után alig haladta meg a negyvenezer forintot a bejelentett károk átlagos mértéke, ez azóta jelentõsen megemelkedett, várhatóan el fogja érni a 65 ezer forintot is. Jellemzõen a villámcsapások okoznak nagyobb, adott esetben százezer forintot is meghaladó lakáskárokat.
A kisebb összegû károkat igyekszik szinte azonnal jóváhagyni és kifizetni az Aegon Biztosító, míg a nagyobb összegû káreseményeknél néhány nappal hosszabb lehet a kárszakértõi- és kárkifizetési folyamat, de a biztosító elsõdleges törekvése, hogy minden biztosított a lehetõ leghamarabb és a lehetõ legegyszerûbb ügyintézéssel eljusson a kárkifizetésig.
Az Aegon a vagyonbiztonság érdekében óvintézkedéseket javasol a viharos idõszakban:
- Húzzuk ki a konnektorból az elektromos berendezéseket, ha hosszabb ideig nem leszünk otthon. A villám okozta elektromos zárlat nem csupán az értékes készüléket teheti tönkre, hanem tûzhöz is vezethet.
- Ne hagyjuk nyitva az ablakokat, ha elmegyünk otthonról.
- Rendszeresen ellenõrizzük az épületek tetõszerkezetét és szükség esetén gondoskodjunk a javításról! Ez beletartozik a kármegelõzési kötelezettségbe!
- Ne hagyjunk kint tárgyakat (kerti bútorok, grilleszközök, nagyobb szerszámok, játékszerek stb.), vigyük õket védett helyre.