A legnagyobb mértékben – 18,4%-os nettó hozammal –2014-ben újra a Klímaváltozási portfóliót választó tagok gazdagodtak. Ezért a rendkívüli eredményért azonban magas kockázatot vállaltak a portfóliót választók.
A pénztári hozamokat érdemes hosszabb távon is megvizsgálni, hiszen a változó befektetési környezet hatására az egyes évek hozama igen nagy eltérést mutathat. Az Aegon Önkéntes Nyugdíjpénztár befektetési alapjai az elmúlt 10 évben jelentõs, még a legalacsonyabb hozamot nyújtó portfólióban is közel 7%-os átlaghozamot értek el, miközben az infláció ebben az idõszakban átlagosan 3,93% volt. A teljes naptári éveket tekintve 6 éves múlttal rendelkezõ Szakértõi és Klímaváltozás portfóliók 9,47, illetve 11,76%-os átlagos hozamot termeltek 2009 és 2014 között, ami - a 6 éves átlagos 3,12%-os éves inflációt tekintve - bõséggel gyarapította a tagok vagyonát.
„A kitûnõ eredmény nem feledtetheti a felelõs befektetés fontosságát. A portfólió választásánál fontos, hogy a pénztártag tájékozódjon az egyes alapok kockázati besorolásáról, és saját kockázatvállalási hajlandóságának megfelelõen döntsön egyik vagy másik mellett” – hívja fel a figyelmet Ludvai Judit, az Aegon Magyarország Pénztárszolgáltató vezérigazgatója.
Az évek óta tapasztalható kiemelkedõ befektetési eredmények mellett az önkéntes nyugdíjpénztárak további elõnye az átlátható mûködés és költségstruktúra, valamint az egyéni befizetõk számára igénybe vehetõ adókedvezmény. A nyugdíjcélú megtakarítási igények növekedésével együtt mindez újabb lendületet adhat a piac fejlõdésének.
2015.02.26
Az Aegon Magyarország Önkéntes Nyugdíjpénztár mind az 5 portfóliója az inflációt jelentõsen meghaladó hozamot ért el 2014-ben is, így a tagok vagyona nemcsak a befizetéseikkel, hanem jelentõs reálhozammal is gyarapodott. Az Aegon Nyugdíjpénztár tagsága több, mint 80 százalékának vagyona olyan portfólióban került befektetésre, mely 10 százalék feletti hozamot termelt a tavalyi évben.