A Genertel 2010.-2015. március idõszakban vizsgálta meg a hozzájuk beérkezõ kárbejelentés számát. Napi szinten nézték meg; hány és milyen típusú gépjármû – autóütközés, baleset, lopás - , illetve vagyoni kárt – vihar, villámcsapás másodlagos hatása, vezetékes vízkár, baleseti csonttörés, üvegtörés, betöréses lopás, árvíz, jégverés - jelentettek be. A Péntek 13-i napokon beérkezõ kárbejelentések számát vetették össze az adott hónap többi napjának átlagával. Emellett 500 fõ lekérdezésével telefonos felmérést készítettek arról; mennyire babonásak az emberek, és mit tesznek a hiedelmek ellen.
A káradatokból kiderült, hogy a vizsgált idõszakban lévõ 9 Péntek 13-ból hatban, átlagosan 26%-al kevesebb kárbejelentés történt, mint a hónap többi napján. Ezeken a napokon a károk döntõ többsége, átlagosan 80%, gépjármûütközésbõl fakadt és csupán elenyészõ részük történt lakásban (vagyoni kár). A többi, három, 13-i napon, amely péntekre esett, nem tapasztalható lényeges eltérés a bejelentett károk, balesetek számában a hónap többi napjához képest.
„Kíváncsiak voltunk arra, hogy mi lehet az oka annak, hogy a közhiedelemmel ellentétben, pont ezeken a napokon történik kevesebb kárbejelentés. A felmérésünk megadta a választ; a megkérdezettek 55 százaléka hisz a babonákban, így „Péntek 13-ban” is, ezért ezeken a napokon az átlagosnál is óvatosabbak és elõvigyázatosak.” – mondta Basa Adrienn, a Genertel kommunikációs vezetõje. „Ez megmagyarázza; miért is történik ilyenkor kevesebb kár; a babonás emberek jobban odafigyelnek magukra és környezetükre, akár az autóban, akár otthon, a lakásban vannak aznap.” - tette hozzá a szakértõ.
A többi babona, amiben a megkérdezettek hisznek:
- fekete macska átmegy elõttünk az utcán balszerencsét jelent
- négylevelû lóhere szerencsét jelent
- újév napján lencsét enni, különben szegények leszünk