A jó biztosítás a védettségnek csupán egyik feltétele. Ahogy lakásunk esetében, a nyaralóknál is fontos, hogy mi is megtegyük a szükséges óvintézkedéseket a téli hónapok elõtt. Azt talán már mindenki tudja, hogy az üresen hagyott ingatlanokban el kell zárni a víz- és gázvezetékeket, illetve ajánlott lekapcsolni az áramot. Éjszaka, amikor a hõmérséklet fagypont alá csökken, egy-egy vezeték megrepedése százezres tételû kiadást is okozhat. Fontos, hogy ezekre odafigyeljünk, hiszen, ha gondatlanul járunk el, akkor minket terhel a felelõsség és a helyreállítás költsége is.
5 tipp a betörések megelõzésére
- Ajtókra, alacsonyabban fekvõ ablakokra szereljük biztonsági rácsot!
- Alkalmazzunk riasztóberendezéseket!
- Szereljünk fel mozgásérzékelõ lámpákat, amelyek elbizonytalaníthatják a betörõket!
- Zárjuk be a kerti szerszámokat és bútorokat!
- Ritkítsuk meg a növényzetet!
5 tipp a kármegelõzésre
- Áramtalanítsuk az épületet!
- Zárjuk el a vizet és a gázt!
- Ha aknában vagy nem szigetelt helyiségben van a vízóra, akkor lehetõség szerint valamilyen hõszigetelõ anyaggal burkoljuk, csomagoljuk be.
- Gondoskodjunk a vízelvezetõ csatornák (eresz, árok) tisztaságáról, akadálymentesítésérõl!
- A hó komoly gondokat okozhat, ellenõrizzük a tetõt, a héjazatot, hogy elkerüljük a beázást!
Sok múlik a gondosságunkon a betörések megakadályozásában is, mert a jó állapotban lévõ, nem állandóan lakott épületek és kint hagyott tárgyak vonzzák a betörõket. Fontos észben tartanunk azt is, hogy függetlenül attól, hogy milyen típusú ingatlanról van szó, a kárbejelentési kötelezettség határideje kettõ nap. A nyaralókat viszont ennél ritkábban látogatják, ezért érdemes – különösen télen – a környéken állandóan lakó szomszédokkal együttmûködni, hogy nézzenek rá a nyaralóra legalább kétnaponta, illetve a nagyobb viharokat, esõzéseket követõen.