Hozzátette: számítanak rá, hogy a kárbejelentések száma még bõvül.
Kifejtette: a kár érzékelése és bejelentése között általában 2-5 napot engedélyeznek a biztosítók, amit a szerzõdésben rögzítenek, de ezt az extrém helyzet miatt a biztosítótársaságok nem veszik minden esetben nagyon szigorúan, de az fontos, hogy a kárfelmérõ tudja rekonstruálni a történteket.
Az idén júliusban koncentrált viharokról lehet beszélni, a legtöbb kárbejelentés fõleg Veszprém, Vas, Borsod megyébõl, illetve Szombathely, Pécs, Baja, Miskolc, Balatonfüred környékérõl érkezett. Júliusban a legtöbb bejelentés jégverés okozta kárra vonatkozott, ezt követi a viharkár, illetve a beázás - mondta Gilyén Ágnes.
A szóvivõ beszélt arról, hogy Magyarországon a lakás alapbiztosítások tartalmaznak elemi károkra vonatkozó kitételt, ide tartozik egyebek közt a jégverés, árvíz, földrengés, felhõszakadás és a vihar.
Gilyén Ágnes elmondta: a nyár a biztosítás szempontjából kiemelt idõszak, a legtöbb káresemény május 1. és augusztus 30. között történik. Öt éves átlagban 115 ezer kárbejelentés érkezik ezekben a hónapokban, bár ez tavaly 222 ezer, az azt megelõzõ egy évben majdnem 135 ezer volt.
Átlagban a biztosítótársaságok évi 8-8,5 milliárd közötti kárösszeget fizettek ki a lakossági lakásbiztosításokra - közölte a szóvivõ.