Megreformálná a vitarendezést az MNB - pályázatot hirdetett a felügyelet egyetemistáknak és pályakezdõknek
2017.06.15
Az MNB mellett mûködõ Pénzügyi Békéltetõ Testület az alternatív vitarendezés témájában pályázatot hirdetett egyetemi hallgatók és pályakezdõk részére a hazai vitarendezési kultúra fejlõdésének ösztönzésére. A nyertes pályamûveket az idén szeptemberi II. Alternatív Vitarendezési Konferencián mutatják be.

A Pénzügyi Békéltetõ Testület pályázatot jelentetett meg annak érdekében, hogy támogassa az alternatív vitarendezés tárgykörébe tartozó kutatásokat, s így ösztönözze a különbözõ egyetemek hallgatóinak, illetve a már végzett pályakezdõinek egyéni vagy közös gondolkodását a téma kapcsán. A pályázati felhívás célja, hogy olyan pályamûvek elkészítését mozdítsa elõ, amelyek az alternatív vitarendezéssel kapcsolatos tapasztalatok elemzésén, hatásvizsgálatán alapulnak és az annak szélesebb körû elterjedését elõsegítõ módszertani alkotási és alkalmazási irányokat, innovatív megoldásokat tartalmaznak. A pályázatok benyújtásának határideje 2017. augusztus 15., a részletes pályázati feltételek a jegybank honlapján olvashatók.

A pályázaton indult pályamûvek díjazott alkotóit a kiíró a 2017. szeptember 28-29-én Budapesten megrendezendõ II. Alternatív Vitarendezési Konferencián mutatja be, és ennek keretében adja át részükre a díjakat.

A nyertes pályázók amellett, hogy lehetõséget kapnak a konferencián való részvételre, jogosulttá válnak a kategóriánkénti cím viselésére is. A késõbbiekben a pályamûvek egy önálló kiadványban is helyet kapnak. A legvonzóbb díjelem vélhetõen a hazai alternatív vitarendezés terén leginkább elismert ügyvédi irodákban eltölthetõ 3 hónapos szakmai gyakorlat lesz.

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) kiemelt célja a pénzügyi kultúra és tudatosság fejlesztése, a pénzügyi fogyasztóvédelem tovább erõsítése. A jegybank keretei között tevékenykedõ Pénzügyi Békéltetõ Testület e célhoz szorosan illeszkedve, a hazai alternatív vitarendezés fontos pilléreként 6 éve segíti a pénzügyi közvetítõrendszer hatékony mûködését, a vitás kérdések gyors, ingyenes és megnyugtató megoldását.

Mint emlékezetes, az MNB legutóbb a nemrég lezárult „Pénzügyek felsõfokon – Légy kreatív” ötletpályázat keretében vonta be a fiatal közgazdászgenerációt a magyar fogyasztók pénzügyi kultúrájának és pénzügyi tudatosságának fejlesztési stratégiájába.