Minden nyolcadik munkavállaló kap magán-egészségbiztosítási juttatást a munkahelyén
2017.12.29
A 25-55 év közötti lakosság 12 százaléka kap jelenleg béren kívüli juttatásként egészségbiztosítást, miközben 59 százalékuk fontosnak tartja, hogy munkaadójuk ilyen biztosítást kössön számára - közölte az Union Biztosító az MTI-vel a legutóbbi kutatása alapján.

Az 1300 dolgozó megkérdezésével készült reprezentatív felmérés szerint míg 2012-ben az aktív korú lakosság 37 százaléka vett igénybe valamilyen magánorvosi szolgáltatást, ez az arány idén már 57 százalék volt. Az érintettek egy év alatt átlagosan 57 ezer forintot fizettek ki a különféle szakorvosi rendelõkben. A magánegészségügyi szolgáltatások mainál szélesebb körû igénybe vételének az anyagiak jelentenek gátat. Ennek a problémának a megoldására ugyanakkor megfelelõ eszköz lehet a magán-egészségbiztosítás - vélik a biztosító szakemberei.

A közlemény idézi Bóna Katalint, az Union Biztosító életbiztosítási ügyvezetõ igazgatóját, aki szerint nagy a munkáltatók felelõssége abban, hogy a következõ évre összeállított cafeteria-rendszerükben szerepeltetik-e ezt a juttatást. A meglévõ egészségbiztosítási szerzõdések túlnyomó részét ugyanis munkahelyi juttatásként kötik. A kutatás adatai szerint tízbõl hat munkavállaló fontosnak tartja, hogy munkáltatója biztosítsa neki ezt a lehetõséget - tette hozzá.

A magán-egészségbiztosítások díja 2012 óta adó- és járulékmentes Magyarországon. Azóta ez a biztosítási forma jelentõs térhódításba kezdett, az idei felmérés résztvevõinek 15 százaléka jelezte, hogy van ilyen biztosítása, szemben a 2012-ben mért, mindössze 7 százalékkal. Emellett a megkérdezettek 28 százaléka nyitott arra, hogy a magánorvosi alapszolgáltatásokat piaci egészségbiztosításon keresztül vegye igénybe, és ezért átlagosan havi 5-6 ezer forintos díjat maga is szívesen fizetne - közölte az Union.