Az euróövezet 19 tagállamában júniusban az elemzõi várakozásoknak megfelelõen 8,3 százalék, az elõzõ havival, a májusival megegyezõ volt a szezonálisan kiigazított munkanélküliségi ráta. A júniusi munkanélküliségi ráta a stagnálással együtt is 2008 decembere óta a legalacsonyabbnak számít az euróövezetben. Egy évvel korábban, 2017 júniusában 9,0 százalékos volt a munkanélküliség az euróövezetben.
Az Európai Unió 28 tagállamában szintén a májusival megegyezõ szezonálisan kiigazított munkanélküliségi rátát regisztráltak júniusban, 6,9 százalékot, ami 2008 májusa óta a legalacsonyabb. Az EU 2017 júniusi munkanélküliségi rátája 7,6 százalék volt.
A legalacsonyabb munkanélküliségi rátát júniusban a Cseh Köztársaságban regisztrálták, 2,4 százalékot. A rangsorban a második Németország lett 3,4 százalékkal, a harmadik pedig Magyarország 3,6 százalékkal (májusi adat).
A legmagasabb munkanélküliségi rátát Görögországban regisztrálták, 20,2 százalékot (áprilisi adat), illetve Spanyolországban 15,2 százalékosat. Olaszország 10,9 százalékos munkanélküliséggel a harmadik a legnagyobb munkanélküliséggel sújtott uniós tagországok listáján.
Összehasonlításképpen: az Egyesült Államokban júniusban 4 százalékos volt a munkanélküliségi ráta, magasabb a májusi 3,8 százaléknál, azonban kisebb az egy évvel korábbi 4,3 százaléknál. Az egy évvel korábbihoz képest minden uniós tagországban csökkent a munkanélküliségi ráta, a legnagyobb mértékben Cipruson, 11 százalékról 8,2 százalékra. A második legnagyobb csökkenést Portugália érte el, ahol az egy évvel korábbi 9,1 százalék után az idén júniusban 6,7 százalékos munkanélküliség alakult ki.
Ebbõl a szempontból Horvátország is számottevõ eredményt ért el, hiszen 9,2 százalékra csökkent a munkanélküliségi rátája az egy évvel korábbi 11,1 százalékról. Észtországban is jelentõs csökkenést értek el egy év alatt, a ráta 4,9 százalékra csökkent 6,8 százalékról, Spanyolországban pedig 15,2 százalékra esett vissza a munkanélküliségi ráta júniusban az egy évvel korábbi 17 százalékról.