Idén az év elején derült ki: titkos katonai bázisok pontos helyszínét leplezte le véletlenül a Strava nevû fitnesz alkalmazás. Az anonim statisztikák, amelyek a katonák által óvatlanul kerültek megosztásra, a nyilvánosságra hozott hõtérképeken a futóútvonalak révén egyértelmûen beazonosíthatóvá tették többek között a Szíriában és Irakban található katonai bázisokat.
Gyenge pont lehet az elemzés szerint például egy robotporszívó is, amely 360 fokos kamerával rendelkezik, és feltörése révén a bûnözõk teljes képet kaphatnak otthonunkról, irodánkról – ahogy néhány esetben ez már elõ is fordult.
Ugyanez a helyzet a többi kamerás eszközzel is, ezért a használaton kívüli kamerát – legyen az tablet, laptop, játékkonzol vagy éppen okos televízió – érdemes lehet idõlegesen fizikailag is lefedni, leragasztani vagy letakarni.
A szakemberek szerint a felhasználóknak alaposan át kell gondolniuk az okoseszközök használatát, a gyártóknak pedig a hosszú távú biztonságos mûködés alapoktól való betervezését is be kell vezetniük a gyártás folyamatába – mutat rá a közlemény, hangsúlyozva: óvatos becslések szerint pár éven belül 50 milliárd eszköz lesz hálózatba kapcsolva.
Taroltak a kínai robotporszívók a magyar vásárlók körében. A Kínából rendszeresen rendelõk több mint kétharmada 29 évesnél idõsebb férfi, az online áruházakat látogatók mindössze 6 százaléka nõ – derül ki a Rendeljkínait.hu kutatásából. A rendelési adatok alapján a tavalyi év slágerterméke egyértelmûen a robotporszívó volt, ezt követték az okostelefonok, bluetooth hangszórók és okosórák.
2018.08.03
Az otthoni okos eszközöket, így a robotporszívót is érintik a biztonsági incidensek, amelyek az Internet of Things (IoT – a dolgok internete) körébe tartoznak – hívta fel a figyelmet ESET kiberbiztonsági cég közleményében.