Kiemelték: az ilyen biztosítás rendkívül fontos anyagi segítséget nyújthat már életünkben is, halálunk után pedig a szeretteinknek adhat pénzügyi biztonságot. Megelõzve, hogy ne kerüljenek szorult helyzetbe egy bankkölcsön, hitel vagy akár a temetés költségei miatt. Az OVB arra is felhívja a figyelmet, hogy bár a kockázati életbiztosítás elsõdleges szolgáltatása a haláleseti térítés, sok olyan termék van a piacon, amely rokkantság esetén is fizet. Ráadásul minél elõbb vágunk bele, annál alacsonyabb a biztosítási díj is, mert az az életkor elõrehaladtával emelkedik.
Sok esetben a biztosító az életkort az aktuális év és a születési év különbözeteként határozza meg, így például egy 40 éves családfenntartó esetében a december 31-én megkötött szerzõdés akár 10 százalékkal kedvezõbb is lehet, mint a január 1-jei. Ráadásul utóbbinál a magasabb díj nem csupán azt jelenti, hogy az elsõ biztosítási évben kell többet fizetnünk, hanem a szerzõdés teljes fennállása alatt magasabb lesz a díjunk.
A közlemény idézi Póth Viktort, az OVB Vermögensberatung Kft. üzletfejlesztési igazgatóját, aki kiemelte: Magyarországon sok család rendelkezik 7-8 millió forintos jelzáloghitellel, ez a tartozás pedig a szerzõdõ fél halálával az örökösökre száll. A személyes fájdalmon túl jelentõs anyagi megterhelést is róhat rájuk, ha nem gondoskodunk róluk idõben. A szakember szerint a havi nettó keresetünk 50-60 szorosa lenne az a biztosítási összeg, amely mellett nyugodtan alhatunk, hiszen egy tragédia esetén így öt évig is fenntarthatnánk a család korábbi életszínvonalát.