Már magánszemélyek is jelentkezhetnek a Sparklab innovációs laborjába
2019.01.14
Változatlan cél, megújult stratégia: az eddigi két inkubációs kör sikerére alapozva új szintre lép a Sparklab, és innovációs laborként folytatja mûködését - közölte az NN Biztosító. A jövõben egyfelõl az eddigi mentorszerepet kiegészítve a Sparklab csapata aktív partnerként vesz részt az életminõség-javító technológiai projektek megvalósításában. Másfelõl kibõvül a program jelentkezõi köre is: a startupok és a vállalati kezdeményezések mellett magánszemélyek is jelentkezhetnek kezdeti, vagy akár már érett fázisban lévõ projektjeikkel. A Sparklab január 14-étõl várja a leendõ partnerek ötleteit.

Az NN Biztosító 2017 februárjában indította útjára startupinkubátor programját, a Sparklab by NN-t, hogy támogassa az emberi életminõség javítását szolgáló technológiai ötletek megvalósulását. Az azóta lezajlott két inkubációs körbe összesen több mint 44 országból jelentkeztek az együttmûködésre nyitott startupok és vállalatok. Az elmúlt két évben így a Sparklab olyan forradalmi megoldásokhoz nyújtott mentortámogatást, amelyek többek között egészségügyi problémákkal is foglalkoztak, mint az inzulinrezisztencia, a mozgásszervi betegségek vagy a gyermekkori elhízás. Mindezekre tapasztalatokra építve a Sparklab január 14-étõl megújult stratégiával igyekszik támogatni ötletek megvalósítását.

„A mai szuperintenzív környezetben a legfõbb kérdés, hogy hogyan tudunk élni a technológiai fejlõdés kínálta lehetõségekkel. Ezért döntöttünk úgy, hogy új szintre emeljük a Sparklab mûködését, mert szeretnénk minél több forradalmi újítással segíteni ügyfeleinket” – fogalmazott az NN Biztosító elnök-vezérigazgatója. Sztanó Imre hozzátette: „ehhez két alapvetõ újítást vezetünk be a programban: egyfelõl még közvetlenebb, gyakorlatibb támogatást nyújtunk a projektcsapatoknak, másfelõl pedig továbbszélesítjük a jelentkezõk körét. Utóbbi változtatással munkatársainkat is szeretnénk még inkább motiválni és támogatni ötleteik megvalósításában, legyen szó termékeink, mûködésünk vagy épp az õ munkahelyi életminõségük továbbfejlesztésérõl”.

Ennek érdekében a Sparklab a korábbi inkubációs modellben nyújtott termék- és üzletfejlesztési, valamint marketingmentor tevékenységen túlmenõen nagyobb fókuszt helyez az ötlet megvalósításához szükséges többletkompetenciák és erõforrások biztosítására. A program a lean startup, az agilis, valamint az investment readiness level módszertan felhasználásával kíséri végig az ötleteket, az NN csapata aktív partnerként vesz részt a koncepció és üzleti modell kialakításában és validálásában, valamint a piaci tesztelésben. A projektek megvalósítását a kezdeti fázisban lévõ ötletek esetén MVP-készítésig kíséri, majd az érett szakaszban járó kezdeményezések felskálázását, nemzetközi piacra lépését is támogatja a program.

„A frissített stratégiában jócskán kibõvítjük a korábbi mentortevékenységünket, amely természetesen továbbra is fontos eleme a programnak. A Sparklab programjában így sor kerül az elõzetes piackutatásra és igényfelmérésre, az ügyfélközpontú termék- és szolgáltatástervezésre és a teljes körû erõforrás-tervezésre is. Az új modellben emellett még szélesebb körben várunk jelentkezéseket: a startupok és vállalati partnerek mellett a magánszemélyek kezdeményezései elõtt is megnyitjuk az innovációs labor kapuit a korai fázisú ötletektõl kezdve akár érett fázisban lévõ megoldásokig” – mondta Bozsánovics Judit, a Sparklab by NN innovációs menedzsere.

Az ötletgazdák ezen a honlapon tudják beküldeni ötleteiket egy rövid kérdõív kitöltésével és a projekt bemutatásával 2019. február 18-ig.