Az Adris Grupa 200 millió eurót fordított fejlesztésekre 2024-ben – hároméves beruházási ciklus indult
2025.07.03

Az Adris Grupa 2024-ben 200 millió eurót fektetett be üzleti tevékenységeinek bővítésébe, ezzel párhuzamosan pedig elindította nagyszabású, több mint 600 millió eurós hároméves beruházási programját – jelentette be Marko Remenar, a vállalat igazgatótanácsának elnöke, ismertetve az elmúlt év üzleti eredményeit.

Az elmúlt évben ennek az összegnek közel egyharmadát fordítottuk növekedési és fejlesztési célokra. A legfontosabb projektek közé tartozik a zöldenergia-területen végzett munka, a spliti Marjan Hotel építése, az isztriai és zágrábi turisztikai kínálat színvonalának emelése, valamint a Croatia osiguranje egészségügyi üzletágába irányuló beruházások. Az Encro partnerünkkel közösen épített hat erőmű kivitelezése befejezéséhez közeledik, a próbaüzemek pedig már zajlanak. Így egy jól strukturált, az Adris stratégiájához illeszkedő szél- és naperőmű-portfólió jött létre, amely biztosítja a megújuló energiaforrások stabilitását, és növeli a cégcsoport ellenálló képességét a jövőbeni energiapiaci sokkhatásokkal szemben” – fogalmazott Remenar.

A vállalat éves beszámolója szerint 2024-ben az Adris Grupa konszolidált árbevétele elérte az 1,1 milliárd eurót, ami 10 százalékos növekedést jelent az előző évhez viszonyítva. Az áruk és szolgáltatások értékesítéséből származó bevétel egymilliárd euróra rúgott, szintén 10 százalékos emelkedéssel.

A kamat-, adó-, értékcsökkenési leírás és amortizáció előtti eredmény (EBITDA) 185 millió euró lett, ami 8 százalékos bővülést jelent. Az éves nettó nyereség 87 millió eurót tett ki, ami 6 százalékos növekedés. A rendes üzletmenetből származó konszolidált eredmény 94 millió euró volt, míg az anyavállalatra jutó nettó profit – kisebbségi részesedések levonása után – 67 millió euróra emelkedett, szintén 6 százalékos éves növekedést mutatva.

A vállalat közlése szerint a tavalyi 200 millió eurós beruházási összegből 85 millió eurót zöldenergia-projektekre fordítottak.

A konszolidált eladósodottság mértéke 1,3-szorosa az EBITDA-nak, ami továbbra is alacsony eladósodottságot és szilárd pénzügyi helyzetet jelez – ez pedig kedvező alapot biztosít a jövőbeli fejlesztésekhez és bővüléshez – tették hozzá a vállalat közleményében.