Íme az Allianz 3 éves terve - magasabbra tették a mércét
2021.12.31

Magasabbra tette a pénzügyi mércét az Allianz biztosító a 2022 és 2024 közötti időszakra: a részvényenkénti nyereség (EPS) évi 5-7%-os növekedését és legalább 13%-os saját tőkearányos megtérülést (RoE) célzott meg. „Ezt az ambíciót három mozgatórugó hajtja majd: a stabil bevétel növekedés, a jövedelmezőség javítása és a hatékony tőkekezelés" – olvasható a társaság közleményében.

A következő három évben az Allianz arra is számít, hogy működési tervei révén 12 milliárd euró többlettőkét generálhat. A vállalat a következő három évben felgyorsítja a nyereséges növekedést azáltal, hogy a működési modelleket világszerte egységesíti az üzletágak között, vezető pozícióját pedig a kulcsfontosságú piacokon bővíti.

„Az Allianz továbbra is túlteljesíti a terveket, ami azt mutatja, hogy az ügyfélközpontú egyszerűsítési stratégiánk működik” - mondta Oliver Bäte, az Allianz vezérigazgatója. „Most az a célunk, hogy globális méretünket versenyelőnyként használjuk fel, és növeljük mind ügyfélbázisunkat, mind nyereségünket.”

A biztosító közölte, hogy öt stratégiai pillért határozott meg, amelyek megalapozzák a 2022 és 2024 közötti célokat. Ezek a következők:

  • Az élet- és egészségbiztosítási, valamint a vagyonkezelési franchise átalakítása.
  • A vezető pozíció megerősítése a legfontosabb nem-életbiztosítási piacokon.
  • A növekedés fokozása skálázható platform modellek révén.
  • A működési modellek globális vertikális integrációjának elmélyítése.
  • A tőke termelékenységének növelése.

Az élet- és egészségbiztosítási üzletágban az Allianz a preferált üzletágak, mint például a az egészségbiztosítások, és a unit-linked életbiztosítás növekedésére fog összpontosítani. A nem-élet üzletágban a vállalat 3-4%-os éves bevételnövekedésre és 92%-os kárhányadot tűzött ki célul. A termék- és folyamatoptimalizálásnak köszönhetően a tervek szerint 2024-re mintegy 26%-ra csökkenhet a költséghányad az üzletágban. Az Allianz célja továbbá, hogy a középvállalati szegmensét hatékonyabbá tegye a portfólió kiegyensúlyozásával, integrált eszközök használatával, az európai működés megerősítésével és a regionális központok növelésével, valamint a folyamatok egyszerűsítésével egy globális IT-platform segítségével.