Februárban 0,8 %-kal emelkedett a befektetési alapokban kezelt vagyon. Ami a tõzsdéket illeti, a fejlett piacokon folytatódott az emelkedés, míg a fejlõdõ világ tõzsdéin stagnálást tapasztalhattunk. Ezzel szemben a BÉT-en némi korrekciót láthattunk. A devizapiacon mind dollárral, mind az euróval szemben gyengült valamelyest a forint.
A pénzpiaci alapok darabszáma és vagyona is tovább csökkent a hónap során, ami a múlt hónap során már említett EU rendelet elõírásainak következménye, melyek jelentõsen szigorítják a mûködési feltételeket. További pénzpiaci alapok esetében döntöttek a befektetési politika átalakítása mellett. Folytatódott tehát az átrendezõdés a pénzpiaci alapok kárára és a rövid futamidejû kötvényalapok javára. A pénzpiaci alapok vagyona 11,7%-kal csökkent.
A kötvényalapok esetében a rövid futamidejû kötvényalapoknál láthattunk nagyobb tõkebeáramlást, igaz ez technikai jellegû, a pénzpiaci alapoknál említettek miatt. A másik két alkategória esetében jelentõsebb tõkemozgást nem tapasztalhattunk. Mindennek eredõjeként a kötvényalapok vagyona összességében 1%-kal nõtt a hónap során.
A vegyes alapoknál a kötvénytúlsúlyos alapok esetében volt 6,3 milliárdos visszaváltási többlet, míg a másik két alkategória esetében tulajdonképpen nem volt tõkemozgás. A hozamok és a tõkekiáramlás eredõjeként a vagyon nagysága végül csak 0,3%-kal nõtt.
A részvényalapokba 4,5 milliárdnyi tõke érkezett és a hozamok is kedvezõen alakultak, így összességében a részvényalapok vagyona 2,6%-kal növekedett.
A tõkevédett alapok esetében újra emelkedést láthatunk a vagyon nagyságában. Mivel mindössze fél milliárdos volt a tõkebeáramlás, ezért a 4,2%-os vagyonnövekedés elsõsorban a hozamoknak köszönhetõ.
Az abszolút hozamú alapokból ebben a hónapban 10,5 milliárdnyi tõke távozott. A hozamok azonban pozitívan alakultak, s ha nem is teljesen tudták kompenzálni a tõkekivonást, de annak mértékét csökkentették. Mindennek eredõjeként a vagyon nagysága mindössze 0,2%-kal csökkent.
A származtatott alapok esetében ebben a hónapban az értékesítéseket 4,2 milliárd forinttal haladták meg a visszaváltások. Mivel a hozamok sem alakultak kedvezõen, így a vagyonváltozás összeségében mínusz 3,3% lett.
Az ingatlanalapokba ebben a hónapban 26 milliárdnyi friss tõke érkezett. A beáramló tõkéhez hozam is kapcsolódott, így összességében 1,8%-kal nõtt a kategória vagyona a hónap során.
Az árupiaci alapoknál 1,4 milliárdos tõkekiáramlást láthattunk a hónapban, amin a hozamok nem tudtak változtatni. Mindennek eredõjeként a vagyoncsökkenés 2,9%-ot mutat.
Az elsõsorban intézményi befektetõk vagyonát kezelõ zártkörû alapok esetében az elmúlt hónapban kisebb tõkebeáramlás volt tapasztalható. A hozamok is kedvezõen alakultak, így a vagyon nagysága 2,7%-kal növekedett.