2025-ben jelentősen emelkedett a biztosítási csalások száma Észtországban. A biztosítók vizsgálatai összesen 705 csalási esetet erősítettek meg, amelyekkel mintegy 2,7 millió euró kárt próbáltak okozni a társaságoknak.
A csalások száma egy év alatt negyedével nőtt. Az esetek 46%-a közlekedési balesetekhez kapcsolódott, miközben a legnagyobb pénzügyi kárt az információk eltitkolása okozta, összesen mintegy 1,2 millió euró értékben.
A csalási kísérletek szinte minden biztosítási ágazatban megjelentek, különösen a casco-, lakás- és gépjármű-felelősségbiztosításoknál, de az utas-, baleset-, élet- és egészségbiztosításoknál is. Az utóbbi években különösen a munkáltatói egészségbiztosítások területén figyelhető meg növekvő tendencia.
A statisztikák szerint 2025-ben 321 csalási eset kapcsolódott közlekedési balesetekhez. Bár ez a szegmens továbbra is a legnagyobb arányt képviseli, már nem dominál egyértelműen: a csalások egyre több biztosítási területet érintenek. Az EKsL igazgatósági tagja, Andres Piirsalu szerint a számok növekedése mellett a csalási módszerek is változnak.