Biztosítsd Be a Karriered! – Generali

engineering Műszaki biztosítás
„A műszaki és szállítmányozási terület vezetőjeként napjaimat leginkább az egyedi esetek töltik ki; gépbiztosítási kockázatot elemzek, oktatok, terméket fejlesztek, folyamatokat támogatok, vezetői feladatokat látok el, és a MABISZ-nak is aktív tagja vagyok.”
engineering Műszaki biztosítás
Rádóczi László
Szakmatérkép
Vissza a puzzle-re
1
Milyen tanulmányok után kerültél a biztosítási szakmába?
A Kandó Kálmán Villamosipari Műszaki Főiskola (ma Óbudai Egyetem) erősáram, majd gazdasági és marketing tanulmányok szakán végeztem. Rendelkezem német és angol középfokú nyelvvizsgával is. Erősáramú tervezői gyakorlatomat követően ipari automatizálási cégnél „mindenes” voltam, majd 1994-ben egy újsághirdetésben találtam rá a Providencia Biztosító állásajánlatára, ahova olyan mérnököket kerestek, akiknek nincs biztosítói tapasztalatuk. Jelentkeztem, és fel is vettek.
2
Milyen biztosításaid vannak? Szükséged volt-e már valamelyikre?
Van Casco-m, kötelező gépjármű felelősségbiztosításom, lakásbiztosításom, önkéntes nyugdíjpénztáram, és természetesen minden a Generalinál. A lakásbiztosításomra volt már szükségem, mikor egy indirekt villámcsapás történt.
3
Milyen munkakörben dolgozol? Milyen feladatokkal találkozol egy hét során?
Jelenleg műszaki és szállítmánybiztosítási terület vezetője vagyok. Ez összefog három nagy területet, a szállítmányt, a gépbiztosítást, és az építés-szerelés biztosítást. Mérnök kollégáim vannak, szakmailag mindenki önállóan dolgozik, én pedig összefogom az egyéneket. Feladatom az egyedi gépbiztosítási kockázatok elemzése, oktatás, termékfejlesztés, egyeztetések a prágai központú anyavállalattal, vezetői feladatok, a szállítmány és építés szerelés biztosításhoz kapcsolódó folyamatok támogatása. Aktív részvétel a MABISZ technikai bizottságában, előadások, kármegelőzést támogató anyagok készítése.

Mit jelent a műszaki biztosítás?

A műszaki biztosításokat a nemzetközi szakma is mérnöki biztosításoknak hívja. Ez két fő területre osztható; az építés-szerelés biztosításokra, és a gépbiztosításokra. Ezen belül is még vannak különféle biztosítási módozatok, de ha itt körülnézünk, ugye darukat látunk mindenhol, tehát ott van az építési kockázat, a gépek, a daru kockázata például. A gépbiztosítás akár egy mobiltelefon biztosításától a milliárdos erőművi gépek biztosításáig kiterjed.
4
Kinek ajánlanád a szakmát?
Mindenképpen mérnöki végzettségű fiataloknak ajánlom ezt a szakmát. A mi csoportunkban építő, gépész, villamosmérnök van, tehát elsősorban alapfeltétel a mérnöki és a műszaki véna, a műszaki végzettség. Ezen belül talán nem a jó értelembe vett kockáknak (kutató, elemző típusúaknak), hanem aki nyitott arra, hogy állandóan tanuljon, esetleg új kérdéssel szembesüljön, és arra dolgozzon ki egy testreszabott választ. Aki nyitott a sok változásra, és szeret mérnök lenni, szeret gazdasági szakember lenni, mindezt alkalmanként akár idegen nyelven is, neki nagyon ajánlanám.