Biztosítsd Be a Karriered! – Grawe

family_restroom Életbiztosítás
„Mivel egy kislétszámú biztosító vagyunk, így a csapat tagjai általában sok feladatkörbe belekóstolhatnak, együtt, csapatként végezzük a munkát. Az igazgatóság elnökeként is szervesen részt tudok venni az operatív munkában.”
family_restroom Életbiztosítás
Hochmann András
Szakmatérkép
Vissza a puzzle-re
1
Milyen tanulmányok után kerültél a biztosítási szakmába?
A Pécsi Tudományegyetem Állam- És Jogtudományi Karán végeztem, majd biztosítási szakjogásznak is tanultam. A tanulmányok remek ugródeszkának bizonyulnak, de a biztosítási szakma rejtelmeit csak a gyakorlat során lehet elsajátítani. Azt gondolom, hogy ebben a szakmában sosem jön el az a pillanat, hogy „már mindent megtanultam”, napról napra, hétről hétre új kihívásokkal szembesülünk. A biztosítási szakmát 36 éve űzöm, hajtom, élem. Kezdtem a szakmát, mint díjbeszedő, üzletkötő, fiókvezető, és végigjártam a karrierem egészen addig, hogy 1996-ban megalapítottam itt Magyarországon a Grawe életbiztosító részvénytársaságot, és azóta is ezt a biztosítótársaságot irányítom, vezetem.
2
Milyen munkakörben dolgozol? Milyen feladatokkal találkozol egy hét során?
A hivatalos munkaköri leírásom az úgy szól, hogy az igazgatóság elnöke, elnök vezérigazgatói titulussal/megnevezéssel. Az igazgatóság háromtagú, és szervesen részt vesz az operatív munkában. Mivel életbiztosító vagyunk, így sok mindent csinálunk. Létszámban egy kis csapattal működő biztosító társaság a miénk, ezért mindenki mindent csinál, összefog, dolgozik a közös sikerért.
3
Milyen biztosításaid vannak? Szükséged volt-e már valamelyikre?
Mind a vagyon mind az életbiztosítások széles körével rendelkezem és ezt a szemléletet adtam át a gyerekeimnek és most már az unokáimnak is, ezt mutatom példaként. Egy biztosítósnak az az egyik „hibája”, hogy minden biztosítással rendelkezik, hiszen hisz benne és ezt szívvel-lélekkel csinálja. Természetesen nekem is van lakásbiztosításom, vannak vagyonbiztosításaim van gépjármű biztosításom, és rengeteg életbiztosításom is van. Nálunk az a hagyomány a Grawe életbiztosítónál, hogy minden terméket rajtam próbáltunk ki élőben, tehát hogy hogy működik technikailag, anyagilag, és a végén mi jár a szerződés lejártakor. Innentől kezdve az életbiztosítás minden palettájával rendelkezem. A szakmának az a nagy szépsége, hogy embereken lehet segíteni. Nem csak úgy lehet segíteni embereken, hogy meggyógyítom -az is egy nagyon fontos dolog-, hanem úgy is, hogy gondoskodom róla, illetve segítek neki gondoskodni az anyagi helyzetéről, a családjáról, és adok neki tanácsokat, hiszen mindenki nem érthet mindenhez.
4
Kinek ajánlanád a szakmát?
A biztosítási szakma rendkívül komplex és minél inkább beleássuk magunkat, annál inkább tárul elénk a sokrétűsége. Alapvetően a biztosítás véletlenszerűen bekövetkező események anyagi veszteségeire nyújt védelmet, ezen egyszerűsített megfogalmazás mögött azonban teljes iparág tevékenykedik. A biztosítási szakmában megtalálhatják számításaikat, akik egyszerűen csak a „segítség nyújtásban” szeretnének közreműködni, ugyanakkor kiváló szakmai karriereket is rejt, akár külföldi munkavégzéssel is. A „szakirányú” végzettségek is széles skálán mozognak, mert nem csupán jogászok és közgazdászok, hanem mérnökök, matematikusok, orvosok, sőt ügyfélszolgálati munkatársak esetében „humán” szakon végzettek is megtalálhatják a biztosítási piacon a számításaikat.