Konferencia 2024


Konferencia – 2024

Fotó: Fortepan/Főfotó

2024. november 28-án immár tizennegyedik alkalommal rendezi meg a Magyar Biztosítók Szövetsége a szektor legnagyobb biztosítási konferenciáját a Corinthia Hotel Budapestben. A konferencia kiváló alkalmat jelent a biztosítók, a velük együttműködő vállalkozások, a szabályozói és felügyeleti döntéshozók képviselői számára a magas szintű szakmai eszmecserére. A rendezvény hozzájárul ahhoz, hogy az ágazat szereplői a piac fejlődési irányait, a nemzetközi megoldásokat is figyelembe véve tekintsék át a biztosítási szektor előtt álló kihívásokat és a kapcsolódó területek aktuális, gyakorlati kérdéseit.

XIV. Mabisz Nemzetközi Biztosítási Konferencia

/ XIV. International Insurance Conference of Mabisz

A konferencia témája:

Digitalizáció és MI a biztosításokban.

2024. november 28.

Corinthia Hotel Budapest

1073 Budapest, Erzsébet körút 43-49.

Jelentkezéssel és programmal kapcsolatos kérdéseikben illetékes:

Lambert Gábor

Kommunikációs vezető

Magyar Biztosítók Szövetsége

Jeney Attila

Kommunikációs szakértő

Magyar Biztosítók Szövetsége

attila.jeney@mabisz.hu

Túri Lívia

Rendezvénymenedzser

livia.turi@mabisz.hu

A szervezők a programváltozás jogát fenntartják. A résztvevők adatait a rendezvény szervezői bizalmasan kezelik, harmadik félnek csak az adott jelentkező írásbeli hozzájárulása esetén adják ki.

A honlapon található jelentkezési lap kitöltése a részvétel alapfeltétele. Az itt megadott adatokat a rendezvény szervezői bizalmasan kezelik, harmadik félnek csak az adott jelentkező írásbeli hozzájárulása esetén adják ki.

Részvételi díj:

  • MABISZ tagoknak: 40.000 Ft + ÁFA
  • Nem MABISZ tagoknak: 120.000 +ÁFA
  • VIP vendégek számára a részvétel ingyenes, de kérjük regisztráljanak a meghívóban szereplő linken. A regisztráció 2024. november 20-án zárul.
Molnos Dániel

Főtitkár / Secretary general, Association of Hungarian Insurance Companies (MABISZ)

Tanulmányait a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem Jogtudományi Karán folytatta, ahol 1977-ben summa cum laude végzett. 1979-ben bírói szakvizsgát tett, majd 2 évvel később az ügyvédi szakvizsgát is megszerezte. Biztosítási pályafutását az AVUS Linz nemzetközi kárrendező irodánál kezdte 1988-ban. 1990-ben csatlakozott a Generali bécsi csapatához, ahol szintén a nemzetközi kárrendezés lett a szakterülete. 1996-ban került a budapesti igazgatóságra és a Nemzetközi Gépjármű Kárrendezés ügyvezető igazgatójaként kezdte el a terület irányítását. 2010-ben vállalta el a MABISZ főtitkári pozícióját és ettől az évtől választották a Európai Biztosítók Nemzetközi Szövetségének Végrehajtó bizottsági tagjává.

dr. Túri Anikó

2011-ben a BME Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar Nemzetközi gazdálkodás szakán, majd 2015-ben az ELTE Állam és Jogtudományi Kar Jogász szakán szerzett diplomát.

2011-ben, az Európai Unió Tanácsának Magyar Elnöksége alatt a Külügyminisztérium és az Európai Tanács összekötő tisztjeként vett részt a miniszteri szintű találkozók lebonyolításában.

2011-2014 között a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium nemzetközi referenseként szakmai anyagokat készített az európai uniós és hazai fejlesztési politikákról, makro-regionális stratégiákról, határ menti együttműködési programokról.

2014-2015-ben a Külgazdasági és Külügyminisztérium Duna Régió Stratégia miniszteri biztosi titkárságát irányította osztályvezetőként, Magyarország Stratégiában való részvételével kapcsolatos képviseleti, szakmai koordinációs feladatokat látott el, európai uniós tárgyalások során képviselte a magyar érdekeket.

2015-től 2022-ig a Magyar Nemzeti Bank Monetáris politikáért és pénzügyi stabilitásért felelős alelnökének közvetlen jogi szakértőjeként teljes körű jogi támogatást nyújtott az alelnök és az általa felügyelt szervezeti egységek részére. Vezető jogászként bankszakjogi és társasági jogi feladatokat látott el. Emellett 2020-tól a DIPA Diósgyőri Papírgyár Zrt. Felügyelőbizottságának tagjaként is tevékenykedett.

2022-ben a Miniszterelnöki Kabinetiroda pénzügyi és gazdasági jogi szabályozásért, valamint az állami vagyonért és postaügyért felelős államtitkáraként dolgozott.

2023-tól a Nemzetgazdasági Minisztérium közigazgatási államtitkára.

Felsőfokon beszél angolul és franciául. Házas, egy gyermek édesanyja.

Erdős Mihály

Erdős Mihály – jogi szakokleveles közgazdász, korábban 8 éven át a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeleténél töltött be vezetői tisztségeket, legutóbb a prudenciális felügyeletet ellátó főigazgató-helyettesi pozíciót látta el. Ezzel párhuzamosan vezető tisztségeket látott el nemzetközi nyugdíjfelügyeleti szervezetekben. 2010 és 2011 között az Európai Utazási Biztosító elnök-vezérigazgatója, 2013-2021 MABISZ elnök-helyettese, 2021. óta MABISZ elnöke, 2011. óta a Generali Biztosító Zrt. elnök-vezérigazgatója.

Hidvégi Áron

vezérigazgató-helyettes, Századvég Konjunktúrakutató Zrt.

Hidvégi Áron közgazdász, a Századvég Közéleti Tudásközpont Alapítvány kuratóriumi elnökhelyettese, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. vezérigazgató-helyettese, a Kontextus podcast csatorna stábjának operatív vezetője. 2011-től része a Századvég csapatának, ezt megelőzően kommunikációs ügynökségeknél és multinacionális vállalatok kötelékében dolgozott. Diplomáit a Modern Üzleti Tudományok Főiskoláján és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen szerezte. 2004-óta foglalkozik marketinggel, kommunikációval, valamint különféle kutatásokkal gazdasági, szociológiai és politológiai téren egyaránt.

Szeniczey Gergő

Tőkepiacok és biztosítók prudenciális, fogyasztóvédelmi felügyeletéért és piacfelügyeletért felelős ügyvezető igazgató Közgazdász diplomát a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen, jogi szakoklevelet az ELTE Jogi Továbbképző Intézetében szerzett. 2013 októbere óta – 15 éves ellenőrzési tapasztalat birtokában – a Magyar Nemzeti Bank Piacellenőrzési és felügyeleti főosztályának vezetőjeként, később a Tőkepiaci és piacfelügyeleti igazgatóság vezetőjeként, 2016 májusától a tőkepiacok felügyeletéért felelős ügyvezető igazgatóként, 2019 októberétől ügyvezető igazgatóként irányítja a Tőkepiacok és biztosítók prudenciális, fogyasztóvédelmi felügyeletéért és piacfelügyeletért felelős ügyvezető igazgatóságot. Számos hazai és nemzetközi szervezet munkájában vállal szerepet, tagja a nemzeti pénzügyi felügyeleti hatóságok részvételével működő Európai Értékpapír-piaci Hatóság (ESMA) felügyeleti tanácsának, illetve az Értékpapír Felügyeletek Nemzetközi Szervezete (IOSCO) Presidents Committee-jének, emellett több szakmai bizottság és munkacsoport munkájában is részt vesz. A Befektető-védelmi Alap (BEVA) igazgatóságának alelnöke.

Jan Hejtmanek

Jan a Deloitte CE Intelligens Automatizálás vezetője és a Deloitte Globális Intelligens Automatizálás Irányító Bizottságának tagja. Az innovatív üzleti-technológiai megoldások fejlesztésének élvonalában áll, és ezeket nagy globális szervezeteknél vezeti be. Több mint 18 éves tapasztalattal rendelkezik az üzleti hatékonyság és a technológiai elfogadás terén, Jan szorosan együttműködik az ügyfelekkel, hogy újragondolják folyamataikat a digitális elsődlegesség és az end-to-end átalakítások érdekében. Jan emellett a Generatív AI Piac Aktiválásának élén áll a Deloitte CE-nél, célja, hogy izgalomba hozza az embereket a generatív AI iránt, és azonosítsa ennek az úttörő technológiának a legjobb alkalmazásait. Nyilvános előadó és az AI etikus és ésszerű használatának szószólója. Jan számos jelentős átalakító projektet vezetett az ügyfelekkel, bemutatva az AI mélyreható hatását az üzleti működésekre.

Bíró Zoltán

Biró Zoltán a PSC Global Services alapítója, 27 év tapasztalattal rendelkezik. A Deloitte és PWC igazgatójaként megálmodta saját cégét és 2016 óta London, Delaware, Málta, Szerbia, Dubai, India és Singapore központokból szolgálják ügyfeleiket. Többek között az Egyiptomi Központi Bank, a Wells Fargo Bank, az Elmo Biztosító, és a Mashreq Bank az ügyfeleik. Az AutoSnaply alkalmazást már számos ügyfelük használja globálisan.

Varga Béla

társalapító és operációs vezető, Notrix AG (Németország)

Gépészmérnöki tanulmányait a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen végezte, majd ugyanitt szerzett Ph.D. fokozatot a járművek- és mobilgépek tudományterületen, valamint közlekedésbiztonsági műszaki igazságügyi szakértői képesítést. Üzleti és gazdasági tudását a budapesti Corvinus Egyetem mérnök-közgazdász képzése keretében bővítette.

Biztosításszakmai pályáját a Generali-Providencia Biztosító Gépjármű Kárrendezési Osztályán kezdte, majd az autóipari beszállítói iparban szerzett mérnöki-vezetői tapasztalatokat követően az Allianz Hungária Biztosítónál nem-élet üzletági kárszakmai igazgatóként folytatta. Az Allianz-csoportnál eltöltött évei során különösen a kárrendezési folyamatok digitalizációjában és automatizálásában, valamint a folyamatfejlesztés területén ért el jelentős eredményeket. Az utóbbi években szakmai érdeklődése középpontjában a csalásfelderítési technológiák fejlesztése áll, különösen a biztosítási szektorban alkalmazható megoldások kidolgozása, mind az Allianz projektjeiben, mind pedig a Notrix társalapítójaként és operációs vezetőjeként.

Bóné András

Drácz Dániel

Dániel a Deloitte Digital budapesti irodájában az Ügyfélstratégia és Design csapat vezetője. Szakmai fókusza a pénzintézeti szektor növekedési agendája: több, mint 25 projektet vezetett értékesítési hatékonyságnövelés, sales-stratégia, beyond-insurance és beyond-banki értékajánlatok üzleti modelljének fejlesztése témakörben – regionális banki és biztosítói ügyfelek számára. A Deloitte Digital csapatával folyamatosan monitorozzák a hazai és regionális banki és biztosítói ügyfélszokások, valamint a szolgáltatók digitális érettségének alakulását: 2024-ben a Z generáció biztosítási elvárásairól, valamint az ügyfelek omnichannel csatornahasználatáról végeztek nagymintás felmérést a magyar lakosság körében, kétévente pedig a globális Digital Banking Maturity kutatásban próbavásárlással felmérik a teljes hazai bankszektor digitalis érettségét.

Bodor Ádám

Bodor Ádám – a Webuni társalapítója és ügyvezetője, 10+ éves online oktatásban és digitális üzletfejlesztésben szerzett tapasztalat

Különböző üzletágaink keretében az elmúlt 10 évben:

  • létrehoztuk Magyarország legnagyobb, több mint 200.000 felhasználót és 1.500+ online kurzust számláló online oktatási portálját
  • egyedi online oktatási és/vagy vizsgáztató rendszert fejlesztettünk és üzemeltetünk 25+ hazai és külföldi felsőoktatási- és felnőttképző intézménynek, valamint oktatási tevékenységet folytató szervezetnek (pl. Magyar Mérnöki Kamara, MNB, SZTE, Yettel, Miduca, KV Business School Zürich)
  • felnőttképző intézményként megszerveztünk 200+ mentorált online IT képzést több mint 5.000 fő részére (4.82/5-ös átlagos hallgatói értékelés)
  • több tucat vállalat számára biztosítunk 150+ magyar nyelvű online kurzushoz hozzáférést előfizetéses modellben munkatársaik továbbképzéséhez

Az elmúlt 10 évben készítettem számtalan tananyag tervet, álltam a kamerák előtt és mögött is, megvágtam 100+ órányi oktató videót, kattintgattam össze e-learning tananyagokat, facilitáltam online oktatásmódszertani workshopokat, mentoráltam 50+ oktatót az első online kurzusuk elkészítésében, közreműködtem 200+ online képzésfejlesztési projektben, valamint kidolgoztam és lemenedzseltem összesen 500M+ Ft árbevételt generáló online képzésértékesítési kampányt.

Német Nóra

2015-ben diplomázott a Budapesti Gazdasági Egyetemen, Emberi Erőforrások szakon. Tanácsadói karrierje során volt lehetősége több nagyvállalat HR folyamatait megismerni és transzformációs projekteket vezetni. Szakmai érdeklődése a HR digitalizáció és a HR analitika. Nagy kihívást lát a szervezeteknél a bértranszparencia és egyenlő bérezés bevezetésében, ezért kezdte el kutatni a területen a jó gyakorlatokat.

Dr. Láng Győző

Okleveles vegyész, egyetemi tanár az ELTE TTK Kémiai Intézetében. A Magyar Akkumulátor Szövetség EHS munkacsoportjának vezetője. PhD (CSc) fokozatát 1991-ben szerezte, 2004. óta az MTA Doktora. Fő kutatási területei: az elektrokémiai műszeres módszerek fejlesztése és alkalmazása, a vezető polimerek, fémek és kompozit anyagok elektrokémiai tulajdonságainak tanulmányozása, az elektromosan polarizálható határfelületek és vékony rétegek termodinamikai és elektrokémiai-mechanikai jellemzőinek meghatározása, a különféle típusú akkumulátorok anyagainak és működésének vizsgálata, továbbá a felszíni és felszín alatti vizek kezelésére szolgáló elektrokémiai módszerek fejlesztése. Publikációi: https://m2.mtmt.hu/gui2/?type=authors&mode=browse&sel=10001821&view=simpleList

Fülep Zoltán

tű. dandártábornok

Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság

Országos Tűzoltósági Főfelügyelő

Diplomái:

  • 1994. BME, Gépészmérnöki Kar, energetikai mérnök (főiskola)
  • 2015. NKE, okleveles katasztrófavédelmi vezető (egyetem)

1995. október 1-e óta lát el hivatásos tűzoltói szolgálatot. Beosztott tűzoltóként szerelt fel a Főváros XX. kerületi parancsnokságára, majd 9 évig a tűzoltók műszaki oktatását végezte a Katasztrófavédelmi Oktatási Központ jogelőd szervezeteinél. Ezt követően több, mint 5 évig a Fejér megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságon töltött be több beosztást, ahol 2009. szeptemberétől az igazgatói feladatokat látta el. 2011-től a BM OKF Országos Tűzoltósági Főfelügyelőségén a Tűzoltósági Főosztályt vezette, majd 2021. októberétől megbízással, később kinevezéssel az országos tűzoltósági főfelügyelői beosztást tölti be.

Durcsán Viktória

Groupama Biztosító képzés-fejlesztési vezetője

Kommunikáció-történelem szakon végzett 2003-ban. Pályafutását üzletkötőként kezdte a Groupama Biztosító elődjénél (OTP Garancia Biztosító), ahol egy év megszakítással már 17 éve dolgozik. Tapasztalatot szerzett üzleti vezetőként és igazgatóként, majd az üzleti területen szerzett tapasztalatait felhasználva 2010-2013 között trénerként és vizsgáztatóként dolgozott, részt vett az e-Learning rendszer kialakításban és bevezetésben. 2013-óta vezeti a Groupama képzés-fejlesztési területét. A Mabisz oktatási szekciójának vezető helyettese.

Karászi Gyöngyi

Alfa Biztosító hálózati képzés vezetője

Tanárként végzett majd, később a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskolán (ma Metropolitan egyetem) Szóvivői végzettséget szerzett. A biztosítási szakmában elsőként értékesítőként dolgozott a Nationale Nederlanden Biztosítónál. Tapasztalatait felhasználva az Allianz Biztosító tréneri csapatában termékszakmai, értékesítési és kommunikációs tréningeket tartott. 2000-től 2011-ig az Union Biztosítónál vezető trénerként, majd értékesítési igazgató helyettesként dolgozott. 2011-től irányítja az Alfa Biztosító (korábban Aegon) hálózati képzését termékszakmai, kommunikációs és vezetésfejlesztési területen. A vállalat képző intézményként Biztosításközvetítői, Pénzügyi szolgáltatásközvetítői és Tőkepiaci hatósági képzéseket és vizsgákat is szervez, ennek szabályszerű működésért is felel. A Mabisz oktatási szekciójának vezetője. A Mabisz delegáltjaként a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara keretein belül működő Gazdálkodás és Menedzsment Ágazati Készségtanácsa elnöke.

Dr. Kerékgyártó Csaba

főtitkárság vezető, MABISZ

Jogász, biztosítási szakjogász. 1998 óta dolgozik a biztosítási szektorban. Ennek során a Generali biztosító jogtanácsosaként és kárrendezési területen tevékenykedett, a Zürich Biztosító jogtanácsosa, majd a Waberer biztosító vezető jogtanácsosa, 2010-től a MABISZ főtitkárságvezetője és nem-élet biztosítási ágazatvezetője, 2014 óta az AIDA elnökségének tagja. 2004 óta a biztosításhoz kötődő nemzetközi testületek tagja.

Kovács Éva

Alfa Biztosító HR igazgatója, MABISZ HR Szekció elnöke

Diplomáját a Pécsi Közgazdaságtudományi Egyetemen szerezte, 1998-ban csatlakozott az akkor még Aegon, ma már Alfa Biztosítóhoz. 2006-tól vezeti a HR Igazgatóságot, mely az Alfa Cégcsoporthoz tartozó vállalatok HR feladatait, folyamatait látja el és támogatja. Az elmúlt 25 évben aktívan részt vett az Alfa cégcsoport szervezeti változásaiban, 2019-ben kialakította a HR terület új működési modelljét. Az utóbbi évek legnagyobb és legizgalmasabb feladata a tulajdonosváltás és az azt követő, HR-t is érintő brandváltás támogatása és sikeres lezárása volt.
Dr. Kaderják Péter

a Zéró Karbon Központ vezetője, a Magyar Akkumulátor Szövetség ügyvezetője

Dr. Kaderják Péter akadémiai és szakpolitikai tapasztalattal rendelkezik az energiaszektor szabályozás és az energia- és klímapolitika területén. Korábban több jelentős államigazgatási pozíciót töltött be: volt az Innovációs és Technológiai Minisztérium energia- és klímapolitikáért felelős államtitkára; az ACER (Agency for the Cooperation of Energy Regulators) fellebbezési bizottság tagja; a Magyar Energia Hivatal elnöke és a gazdasági miniszter kabinetfőnöke is. Kutatási és oktatási tevékenysége elsősorban a Budapesti Corvinus Egyetemhez és jogelődjeihez kötődik. Itt szerezte tudományos fokozatait és az itt működő Regionális Energiagazdasági Kutatóközpont (REKK) alapítója és igazgatója 2004 és 2018 között. Kutatói, oktatói és szakpolitikai tevékenysége szorosan összekapcsolódik a magyarországi vezetékes energiapiacok kialakításával és európai integrálásával, a magyar földgázpiac sikeres diverzifikációjával és a magyar gazdaság 2050-re kitűzött dekarbonizációját megalapozó szakpolitikai stratégiák megalkotásával.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen működő Zéró Karbon Központ vezetőjeként jelenleg olyan szakpolitikai javaslatokon, projekteken, kutatási és oktatási programokon dolgozik, amelyek egy klímasemleges Magyarország megteremtését célozzák.
Kovács Gyula
Schaub Erika

Generali Biztosító Zrt. igazgatósági tag, a MABISZ Életbiztosítási tagozatának elnök helyettese

Az ELTE matematika-fizika szakán végzett, ezt követően közgazdász és aktuárius diplomát szerzett. Biztosítói pályafutását 1997-ben az ÁB-Aegon Biztosítónál kezdte. 1998 óta, azaz 26 éve a Generali Biztosítónál dolgozik, életbiztosítási termékfejlesztőként kezdett, majd az egészség- és baleset-biztosítási termékfejlesztési területért, később a teljes személybiztosítási üzletágért felelt. 2015 és 2017 között a Generali Egészségpénztár és a Generali Nyugdíjpénztár igazgatótanácsának elnöke volt, majd 2017-től a Generali Alapkezelő igazgatósági tagjává választották. 2019-től a Generali Biztosító igazgatósági tagja, jelenleg a személybiztosítási, ügyfélkapcsolati és állománykezelési területekért felel, és a Generali Alapkezelő, a Generali Ingatlan, a Genertel Bizosító és az Európai Utazási Biztosító felügyelőbizottsági tagja. 2016 óta nemzetközi szinten képviseli a magyar Generali Biztosítót élet, baleset és egészségbiztosítási területen, és részt vesz a csoport szakmai munkájában. A MABISZ Életbiztosítási tagozatának elnök helyettese.
Juhos András

a MABISZ Életbiztosítási Tagozatának elnöke

1978-ban okleveles matematikusként végzett az ELTE-n, majd 1998-ban a BKE-n posztgraduális aktuárius diplomát szerzett. Szakmai pályafutását a SZÁMALK-nál kezdte, ahol rendszerprogramozóként, majd mesterséges intelligenciát kutató tudományos munkatársként dolgozott.
1990-1995 között vezető aktuárius az Állami Biztosítónál, 1992-től életbiztosítási igazgató, 1995-től pedig vezérigazgató-helyettes, az AEGON Életbiztosítási Divíziójának vezetője. Az 1991-ben megalakult Magyar Aktuárius Társaság alapító tagja és első elnöke. 2001-től az UNIQA igazgatósági tagjaként a személybiztosítási területért volt felelős. Aktív pályafutásának befejeztével, 2019-től az UNIQA vezérigazgatói tanácsadója. Ugyanettől az évtől az ELTE TTK-n aktuárius szakosoknak mesterképzés keretében életbiztosítást oktat. 2015-től két évig, majd 2018-tól folyamatosan MABISZ Életbiztosítási Tagozatának elnöke. 2020-ban MABISZ Életműdíjjal tüntették ki.

Digitalizáció és MI a biztosításokban.

MABISZ-KONFERENCIA A CORINTHIA HOTELBEN 2024. NOVEMBER 28-ÁN

Első rész


08:00-08:30

Regisztráció

08:30-08:40

Köszöntő

Előadó: dr. Molnos Dániel, főtitkár, Magyar Biztosítók Szövetsége
08:40-09:05

A kormányzat a biztosítások jövőjéről

Előadó: dr. Túri Anikó , Nemzetgazdasági Minisztérium, közigazgatási államtitkár
09:05-09:35

Kihívások és új irányok a biztosítási piacon

Előadó: Szeniczey Gergő, ügyvezető igazgató, Magyar Nemzeti Bank
09:35-10:05

A MABISZ elnökének előadása

Előadó: Erdős Mihály, MABISZ elnök
10:05-10:30

Kávészünet

Második rész


10:30-10:50

MABISZ díjak átadása

10:50-11:10

Future of insurance in the world of AI / A biztosítások jövője az MI világában

Előadó: Jan Hejtmanek, partner in Deloitte CZ Technology & Transformation team
11:10-11:30

Digitalizáció az ügyfél szemében

Előadó: Hidvégi Áron, Századvég Közéleti Tudásközpont Alapítvány kuratóriumi elnökhelyettes, Századvég Konjunktúrakutató Zrt. vezérigazgató-helyettes
11:30-12:30

Vezetői KEREKASZTAL-BESZÉLGETÉS

Témája: helyzetkép az idei évről, előretekintés a jövőbe

Moderátor: Nagy László Nándor

Résztvevők:

Havas Gábor, elnök-vezérigazgató Union Biztosító Zrt.
Kurtisz Krisztián, vezérigazgató Uniqa Biztosító Zrt.
Bacsó Gergely, vezérigazgató Allianz Hungária Biztosító Zrt.
Dr. Nyilasy Bence, vezérigazgató Gránit Biztosító Zrt.
Kovács Zsolt, igazgatóság elnöke, vezérigazgató Magyar Posta Biztosító Zrt.
12:30-13:45

Ebéd

12:30-13:00

MABISZ KÖZGYŰLÉS

Harmadik rész

Vagyonbiztosítási Szekció

Moderátor: dr. Kerékgyártó Csaba, MABISZ nem-életbiztosítási ágazatvezető, főtitkárságvezető

 

14:00-14:30

Új kihívások az elektromos eredetű tüzek oltásában

Előadó: Fülep Zoltán, tü. dandártábornok, Országos Tűzoltósági Főfelügyelő, BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság
14:30-15:00

Építésügyet, építési beruházásokat, építőipari kivitelezési tevékenységet, a szakmagyakorlás feltételeit, a tervezői-kivitelezői felelősségbiztosításokat érintő szabályozási változások

Előadó: Dr. Farkas Gergely, osztályvezető, Építési és Közlekedési Minisztérium, Építésügyi Szabályozási és Dokumentációs Osztály
15:00-15:30

Az akkumulátoripar jelenlegi helyzete, várható tendenciák, a közeljövő kihívásai

Előadó: Dr. Kaderják Péter, ügyvezető, Magyar Akkumulátor Szövetség
15:30-16:00

Modern akkumulátorok és környezetvédelem – a gyártástól a reciklálásig

Előadó: Dr. Láng Győző, egyetemi tanár, ELTE TTK
Értékesítéstámogatási Szekció – Életbiztosítási fókusszal

Moderátor: Durcsán Viktória, képzés-fejlesztési vezető, Groupama Biztosító Zrt., MABISZ Oktatási Szekció elnökhelyettese

 

14:00-14:25

A RIS (Retail Investment Strategy) kihívásai a magyar piac szempontjából.

Előadó: Juhos András, MABISZ Életbiztosítási Tagozat elnöke
14:25-14:50

Bi-Z-tosítás: A Z-generáció elvárásai és igényei a jövőről, a biztosításokról (A Deloitte Digital összeurópai nagymintás kutatása a biztosítási piacra frissen belépő generációról)

Előadó: Drácz Dániel, senior manager, Deloitte Digital
14:50-15:15

Szoftveres EdTech megoldások a munkatársak hatékony(abb) továbbképzésére

Előadó: Bodor Ádám, managing partner, Webuni Számítástechnikai Szolgáltató Kft.
15:15-16:00

Kerekasztal beszélgetés

Moderátor: Karászi Gyöngyi, Alfa Vienna Insurance Group Biztosító Zrt., hálózati képzés vezetője, a MABISZ Oktatási Szekció elnöke

Résztvevők:

Bodor Ádám, Webuni társalapítója és ügyvezetője
Drácz Dániel, Senior manager, Deloitte Digital
Schaub Erika, Generali Biztosító Zrt. igazgatósági tag, a MABISZ Életbiztosítási tagozatának elnök helyettese
HR Szekció

Moderátor: Kovács Éva, Alfa Vienna Insurance Group Biztosító Zrt., HR igazgató, a MABISZ HR Szekció elnöke

 

14:00-14:30

Bértranszparencia és egyenlő bérezés – Felkészülés az EU irányelvére

Előadó: Német Nóra, CEO, Ilda Digital Kft.
14:30-15:30

Az AI szerepe a HR tevékenységben napjainkban és a jövőben (előadás és bemutató)

Előadó: Dömötör Péter, AI fejlesztési vezető, Attrecto Zrt.
15:30-16:00

Kérdések, hozzászólások

Gépjármű kárrendezési Szekció

Moderátor: Tallárom Tamás

 

13:45-14:05

AutoSnaply alkalmazás használata a biztosítási csalásdetektálásban

Előadó: Bíró Zoltán, PSC Global ügyvezető igazgató
14:05- 14:25

Szoftveres és humán csalásdetektálás együttműködése. A csalásérték jelzés optimalizálása.

Előadó: Dr. Varga Béla, Notrix
14:25-14:45

AI-jal támogatott csalásdetektálás előnyei és korlátai. Adattisztítás AI segítségével.

Előadó: Kovács Gyula, Frisk
14:45-15:05

Csalásfelderítés gépjármű diagnosztikai vizsgálatokkal

Előadó: Bóné András , Alfa Magánnyomozó
15:15-16:00

Kerekasztal beszélgetés

Moderátor: Tallárom Tamás

Résztvevők:

Gyulai Emese, K&H
Leopold Attila, Atotal
Váradi Péter, igazságügyi szakértő

Témák:

a. aktuális trendek
b. hogyan készülhetünk fel a jövő csalásaira, milyen kihívások érhetnek minket
c. fényképpel, dokumentumokkal való visszaélések tapasztalatai
d. AI szerepe a csalásdetektálásban
e. Érdekes csalásesetek bemutatása. Biztosítók felülvizsgálói és/vagy igazságügyi gépjármű szakértők tapasztalatai.
f. Szakértői irodák véleménye és tapasztalatai a csalások elleni küzdelemben. Technikák, eszközök, stratégiák.
g. Document és Image forensic – dokumentumokkal és fotókkal való visszaélések lehetőségei, ezek felderítése, tapasztalatok

Kedves Vendégünk,

amennyiben részt kíván venni a konferencián, kérjük, töltse ki a jelentkezési lapot.

A csillagozott mezők kitöltése kötelező.

Sikeres regisztrációjáról visszajelzést kap  az Ön által megadott e-mail címre.

A konferencia részvételi díja:

  • MABISZ tagoknak: 40.000 Ft + ÁFA
  • Nem MABISZ tagoknak: 120.000 +ÁFA
  • VIP vendégek számára a részvétel ingyenes, de kérjük regisztráljanak a meghívóban szereplő linken.

A regisztráció 2024. november 20-án zárul.

A rendezvényen a fizetős vendégeink részvételének feltétele a részvételi díj előzetes kiegyenlítése.

A SZERVEZŐK A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!

Jelentkezéssel és programmal kapcsolatos kérdéseikben illetékes:

Lambert Gábor

Kommunikációs vezető

Magyar Biztosítók Szövetsége

Jeney Attila

Kommunikációs szakértő

Magyar Biztosítók Szövetsége

attila.jeney@mabisz.hu

Túri Lívia

Rendezvénymenedzser

Mobil: +36 30 515 2620

livia.turi@mabisz.hu

Amennyiben Ön csak a délutáni programon kíván részt venni, a lenti gombra kattintva adja le jelentkezését.

Köszönettel, a Szervezők