Konferencia – 2019
2019. november 21-én immár tizedik alkalommal rendezi meg a Magyar Biztosítók Szövetsége a szektor legnagyobb biztosítási konferenciáját a Corinthia Hotel Budapestben. A konferencia kiváló alkalmat jelent a biztosítók, a velük együttműködő vállalkozások, a szabályozói és felügyeleti döntéshozók képviselői számára a magas szintű szakmai eszmecserére. A rendezvény hozzájárulhat ahhoz, hogy az ágazat szereplői a piac fejlődési irányait, a nemzetközi megoldásokat is figyelembe véve tekintsék át a biztosítási szektor előtt álló kihívásokat és a kapcsolódó területek aktuális, gyakorlati kérdéseit.
X. Mabisz Nemzetközi Biztosítási Konferencia
/ X. International Insurance Conference of Mabisz
2019. november 21.
Corinthia Hotel Budapest
1073 Budapest, Erzsébet körút 43-49.
Jelentkezéssel és programmal kapcsolatos kérdéseikben illetékes:
Lambert Gábor
Kommunikációs vezető
Magyar Biztosítók Szövetsége
Túri Lívia
Rendezvénymenedzser
Mobil: +36 30 515 2620
livia.turi@mabisz.hu
A szervezők a programváltozás jogát fenntartják. A résztvevők adatait a rendezvény szervezői bizalmasan kezelik, harmadik félnek csak az adott jelentkező írásbeli hozzájárulása esetén adják ki.
A honlapon található jelentkezési lap kitöltése a részvétel alapfeltétele. Tehát részvételi szándéka esetén akkor is ki kell töltenie, ha névre szóló meghívót kapott. Az itt megadott adatokat a rendezvény szervezői bizalmasan kezelik, harmadik félnek csak az adott jelentkező írásbeli hozzájárulása esetén adják ki.
Részvételi díj:
-
58.900 ft + áfa
-
VIP vendégek számára a részvétel ingyenes.
Varga Mihály
Pénzügyminiszter, miniszterelnök-helyettes
Szakmai életút:
2013. március 7.- nemzetgazdasági miniszter
2012. június 2.- Egyes nemzetközi pénzügyi szervezetekkel való kapcsolattartásért felelős tárca nélküli miniszter
2010. május 29.-2012. június 1. A második Orbán-kormány Miniszterelnökséget vezető államtitkára
2006 – 2010 A Költségvetési, pénzügyi és számvevőszéki bizottság elnöke
2002 – 2006 A Költségvetési és pénzügyi bizottság elnöke
2001 – 2002 Az első Orbán-kormány pénzügyminisztere
1998 – 2000 Az első Orbán-kormány idején a Pénzügyminisztérium politikai államtitkára
1998 A Gazdasági bizottság elnöke, a Számvevőszéki bizottság tagja
1996 – 1998 A Költségvetési és pénzügyi bizottság tagja
1995 – 1997 A szolnoki Gazdasági Főiskola óraadója, címzetes főiskolai tanár
1995 – 1998 A Számvevőszéki bizottság tagja, az Adós- és bankkonszolidáció körülményeinek tisztázására létrejött vizsgálóbizottság elnöke
1992 – 1994 A Számvevőszéki bizottság tagja
1991 – 1994 Az Adó bizottság tagja, az Állami Számvevőszék szervezetének és működésének felülvizsgálatát végző ad-hoc bizottság tagja
1990 – 1994 Az Országgyűlés Költségvetési, adó- és pénzügyi bizottságának tagja
1990 Kelet-magyarországi Vízügyi Tervező Vállalat, közgazdasági munkatárs
1989 43. sz. Állami Építőipari Vállalat, gazdasági revizor
Molnos Dániel
Főtitkár / Secretary general, Association of Hungarian Insurance Companies (MABISZ)
Tanulmányait a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem Jogtudományi Karán folytatta, ahol 1977-ben summa cum laude végzett. 1979-ben bírói szakvizsgát tett, majd 2 évvel később az ügyvédi szakvizsgát is megszerezte. Biztosítási pályafutását az AVUS Linz nemzetközi kárrendező irodánál kezdte 1988-ban. 1990-ben csatlakozott a Generali bécsi csapatához, ahol szintén a nemzetközi kárrendezés lett a szakterülete. 1996-ban került a budapesti igazgatóságra és a Nemzetközi Gépjármű Kárrendezés ügyvezető igazgatójaként kezdte el a terület irányítását. 2010-ben vállalta el a MABISZ főtitkári pozícióját és ettől az évtől választották a Európai Biztosítók Nemzetközi Szövetségének Végrehajtó bizottsági tagjává.
Lencsés Katalin
MABISZ, életbiztosítási tagozat vezetője, EU ügyek
Diplomáját a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem Külgazdasági Szakán szerezte. Pályáját egy külkereskedelmi vállalatnál kezdte, nyugat-európai, észak-amerikai és arab piacokon tevékenykedve. 1994 óta dolgozik a Magyar Biztosítók Szövetségénél. Jelenleg az Életbiztosítási tagozat, valamint a Baleset- és Egészségbiztosítási tagozat vezetője. Több átfogó szövetségi projektet is menedzsel (TKM rendszer, KGFB Díjnavigátor). 1997-ben megszerezte a biztosítási tanácsadó felsőfokú szakmai képesítést. 1999 és 2015 között tanított a Biztosítási Oktatási Intézet biztosítási tanácsadó képzésén. 1999 óta képviseli a magyar szövetséget Brüsszelben az európai biztosítók szövetségének (Insurance Europe), „Conduct of Business” (korábban „Single Market”) bizottságában, mely a biztosítási szakmát érintő európai uniós szabályozássokkal foglalkozik. 2015 óta felelős szerkesztője és rendszeres szerzője a „Biztosítás és Kockázat” szakmai folyóiratnak.
Hídvégi Áron
Közvélemény- és piackutatási igazgató, Századvég Politikai Iskola Alapítvány
Közgazdász, 2004-ben jeles diplomát szerzett a tatabányai Modern Üzleti Tudományok Főiskoláján, Kereskedelmi szakon, Banki pénzügyek szakirányon. 2003-óta aktívan dolgozik a marketing és a kutatások különböző területein: piac- és közvélemény-kutatás, termékmenedzsment, márka- és üzletág menedzsment. 2011 márciusától a Századvég Politikai Iskola Alapítvány közvélemény- és piackutatási igazgatója. Szakterületei a politikai közvélemény-kutatás és a politikai kommunikáció.
Erdős Mihály
elnök-vezérigazgató
Közgazdász. 1993-ban a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen (ma Corvinus) közgazdász diplomát, majd 1995-ben az ELTE Jogi Továbbképző Intézetében jogi szakoklevelet szerzett. 1994 – 1997 között az Önkéntes Kölcsönös Biztosító Felügyeletének főosztályvezető- helyettese 1997-1999-ig az Állami Pénztárfelügyelet főosztályvezetője 1999-től 2000-ig a K&H Befektetési Rt. vezető elemzője 2001- től a PSZFÁF kiemelt felügyeleti tanácsadója 2004-től 2006-ig PSZÁF ügyvezető igazgató-helyettese a Biztosítási és Pénzügyi Felügyeleti Igazgatóság Vagyonkezelési Bizottságának és az Európai Uniós Ügyek Bizottságának elnöke volt 2006-tól 2007-ig a Felügyelet stratégiai igazgatója, a stratégiai kabinet vezetője, illetve a Vagyonkezelési Bizottság elnöke, majd két évig a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének főigazgató- helyettese 2010-ben nevezték ki az Európai Utazási Biztosító elnök- vezérigazgatójává, a Generali-Providencia Biztosító Zrt. vezérigazgatójának stratégiai tanácsadója lett 2011. július 1-jétől a biztosító elnök-vezérigazgatója
Lambert Gábor
Kommunikációs vezető, MABISZ
Közgazdász, újságíró. 2017 óta a MABISZ kommunikációs vezetője. Előtte öt évig a Figyelő hetilap főszerkesztője volt, a lapnál különböző posztokon tizennégy évet töltött. Korábban a Világgazdaságnál rovatszerkesztői, rovatvezetői feladatokat látott el, valamint a BBC Magyar Adásának budapesti irodavezetője volt. Újságírói pályafutását a Magyar Nemzet külpolitikai rovatánál kezdte, öt évig (1986-1991) volt moszkvai, két évig (1997-1999) washingtoni tudósító, a két időpont között pedig külpolitikai rovatvezető. Óraadó tanár volt a Budapest Kommunikációs Főiskolán (ma Metropolitan Egyetem), oktat a Corvinus Egyetemen és a Matthias Corvinus szakkollégiumba. Gazdasági újságírás tankönyvet szerkesztett, a sajtó mellett esszékötetekben jelentek meg publikációi.
Dr. Kerékgyártó Csaba
főtitkárság vezető, MABISZ
Jogász, biztosítási szakjogász. 1998 óta dolgozik a biztosítási szektorban. Ennek során a Generali biztosító jogtanácsosaként és kárrendezési területen tevékenykedett, a Zürich Biztosító jogtanácsosa, majd a Waberer biztosító vezető jogtanácsosa, 2010-től a MABISZ főtitkárságvezetője és nem-élet biztosítási ágazatvezetője, 2014 óta az AIDA elnökségének tagja. 2004 óta a biztosításhoz kötődő nemzetközi testületek tagja.
Lengyel Sándor
TIGRA kft
„Nincsenek problémák, csak megoldások.” – John Lennon
A Kandó Kálmán Műszaki Főiskolán szerzett villamosmérnök diplomát, majd a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán folytatta közgazdasági tanulmányait.
Kiváló irányítói készségeit komoly technológiai tudása teszi teljessé, melyet elsősorban vállalatirányítási rendszerek, banki rendszerek és komplex informatikai rendszerek területén szerzett. A pénzügyi szektoron belül szakértője az adatmigráció, az adattisztítás, az adatminőség-menedzsment, a CRM és a Big Data menedzsment területeknek.
Komolyan hisz a kreatív gondolkodás erejében, így mindig a lehető legjobb és újszerű megoldást keresi az ügyfelek számára. Lételeme az innováció, folyamatosan keresi a szakmai megújulási lehetőségeket és ezek megvalósításán szívesen dolgozik együtt akár a legifjabb fejlesztői generáció tagjaival is.
Szenvedélyes sportoló, ennek köszönhetően a kihívások keresése szakmai hozzáállására is jellemző.
Jelenleg a suIT SOLUTIONS Informatikai Szolgáltató Kft. egyik tulajdonosa és társügyvezetője.
Szakmai tapasztalat:
- 2006 – suIT SOLUTIONS Informatikai Szolgáltató Kft.
- 2001 – 2006 Clarity Consulting Informatikai és Menedzsment Szolgáltató Kft.
- 1999 – 2001 AAM Vezetői Informatikai Tanácsadó Kft.
Almássy Gabriella
UNION Biztosító, igazgatósági tag
A Budapesti Corvinus Egyetemen szerzett aktuárius diplomát, emellett rendelkezik programozó matematikusi (ELTE), EU szakértő (BGF) és nemzetközi üzleti diplomával (Ruskin University, Cambridge). 1998-ban az AHICO Biztosítónál kezdte biztosítási pályafutását, ahol mind élet-, mind nem-életbiztosítási aktuáriusi tapasztalatot szerzett. 2006-tól a K&H Biztosító aktuáriusi területén folytatta pályafutását, 2015-ig a társaság vezető aktuáriusa, ezzel párhuzamosan kockázatkezelési vezetője, majd a nem-életbiztosítási termékmenedzsment, kockázatvállalás és aktuáriusok vezetője. 2015 novemberében csatlakozott az UNION Biztosítóhoz, a nem-életbiztosítási üzletágért felelős igazgatósági tagként, 2018 áprilisától a személybiztosítási terület is hozzá tartozik. 2020. január 1-től az Union Biztosító elnök-vezérigazgatója. A MABISZ számos munkacsoportjában aktív szerpet tölt be.
Zolnay Judit
MetLife Magyarország és Bulgária, vezérigazgató
Alapdiplomáját jog- és államtudományból szerezte, MBA mesterképzéssel is rendelkezik. Biztosítási jogászként kezdte pályafutását. 2005-től a Winterthur Biztosító Zrt. vezérigazgató-helyetteseként és a Winterthur Nyugdíjpénztár Igazgatótanácsának elnökeként vezette a Nyugdíj Üzletágat. 2006-ban vezetésével alakult meg a Premium Magánnyugdíjpénztár, melyet később Közép-Kelet Európa legjobb Nyugdíjpénztárává választottak. 2008 márciusától az Aviva Életbiztosító Zrt. értékesítési és marketing vezérigazgató-helyettese. A MetLife Magyarország vezérigazgatói pozíciójára 2015 májusában nevezték ki. 2018 júliusa óta a MetLife bolgár vállalatának irányításáért is felel.
Tagja a Hungarian Business Leaders Forum Női vezetői klubjának és az Egyenlítő Körnek valamint Board tag az Amerikai Kereskedelmi Kamaránál és a United Way Alapítványnál. Fiatal tehetségeket, elsősorban nőket mentorál. A Forbes 2016-ban összeállított „Az 50 legbefolyásosabb magyar nő” listán a nyolcadik helyen végzett.
Reny Vargis-Cheriyan
Reny is a Partner in the Risk Advisory practice within Deloitte specialising in Data Management, Analytics and leads the Insurance analytics team for Risk Advisory. She is the UK lead for the Deloitte Voice Analytics solution BEAT, Solvency II Data, SME for Risk Data in Insurance and UK lead for Internal Audit Analytics for Deloitte. She has 16 years’ experience in Data and Analytics and specialises in executing data and technology driven projects for oversight functions such as Risk, Compliance and Internal Audit.
Radnóti Tibor
Radnóti Tibor karrierjét a Pannon GSM-nél kezdte, ahol informatikai feladatok után a viszonteladói értékesítést, majd a piacfejlesztési osztályt vezette. Ezt követően közel 8 éven át a Matáv (Magyar Telekom) IT fejlesztési igazgató-helyettese, majd 2,5 éven keresztül a Stratis Kft igazgatói szintű tanácsadója volt. 2011-től a Generali Biztosító IT igazgatója, 2014-től az operációs vezérigazgató helyettese. 2019-ben tért vissza a Stratis Kft-hez Partnerként, mint a versenypiaci üzletág vezetője. Kiemelt szakterülete az informatika, beszerzés, ingatlan menedzsment, biztosítói operáció (ügyfélszolgálat, call center, állománykezelés, stb), nagyvállalati szervezetfejlesztés, digitális transzformáció.
dr. Kandrács Csaba
dr. Kandrács Csaba 2019 október 2 óta a Magyar Nemzeti Bank (MNB) pénzügyi szervezetek felügyeletéért és fogyasztóvédelemért felelős alelnöke. 2016 júniusától az alelnöki kinevezésig a Magyar Nemzeti Bank (MNB) pénzügyi szervezetek felügyeletéért és fogyasztóvédelemért felelős ügyvezető igazgatója volt. 2014 és 2016 között a Magyar Reorganizációs és Követeléskezelő (MARK Zrt.) elnök-vezérigazgatója. Korábban az MNB Monetáris Tanácsának külsős tagja, az MNB Bankműveleti igazgatóságának igazgatója, valamint az MNB Felügyelőbizottságának tagja. Ezt megelőzően a Magyar Államkincstár elnöke, valamint dolgozott a Nemzetgazdasági Minisztériumban, mint miniszteri biztos és helyettes államtitkár. 2009-2012-ig a Belváros-Lipótváros Budapest Főváros V. Kerület Önkormányzatának pénzügyi osztályvezetője, 2003-tól a Pénzügyminisztérium Nemzeti Programengedélyező Iroda munkatársa.
Tanulmányait a Budapesti Közigazgatási és Államigazgatási Egyetemen (2003), a Pécsi Tudományegyetemen (Állam- és Jogtudományi Kar, 2007) és a Szent István Egyetemen (Gazdaságtudományi Kar, 2014) végezte.
dr. Farkas András
Summa cum laude végzett a budapesti ELTE jogi karán 1985-ben. Ügyvédnek készült, majd Magyarországot képviselte diplomataként és konzulként Iránban (1988-1993). 1994 óta a magyar biztosítási piac közismert szereplője. Több nagy biztosítótársaság felsővezetésének tagja, a mai MetLife Biztosító elődeinek – Mébit, ABN Amro Biztosító, Aviva – egyik alapítója és vezérigazgató-helyettese (1994-2006). Vezető pénzügyi közvetítő társaságok címzetes értékesítési vezérigazgatója (2007-2016). 2016 októbere óta független nyugdíjszakértő, szakmai és motivációs előadó, a NyugdíjGuru News online portál alapító-főszerkesztője.
Előadásaival és mentori tréningjeivel az elmúlt 25 évben több, mint 45 ezer ember karrierjéhez járult hozzá.
2013 óta a Facebook NyugdíjGuruja több, mint 77 ezer rajongóval. NyugdíjGuru News portálját havonta több százezren, hírlevelét hetente 31 ezren olvassák.
A nyomtatott és elektronikus média nyugdíjügyekben közismert szereplője. Nyugdíjrovata működik több rádióban, újságban és online portálon, rendszeresen szerepel az M1, a TV2, az RTL Klub, az ATV, a Hír TV és a Heti TV csatornákon, illetve a Trend FM, a Klubrádió, a Karc FM, a Jazzy Rádió és a Kossuth Rádió hullámhosszán, írásaival és interjúival találkozhatnak egyebek között a Forbes, a Világgazdaság, a Lokál hasábjain, valamint a portfolio.hu, hvg.hu, penzcentrum.hu, 24.hu, privatbankar.hu online portálok felületein.
Számtalan egyéb szakmai publikáció mellett a „Legyőzhetetlen” című különleges motivációs könyv szerzője. Készülő új könyve arról szól, mit tanulhat Magyarország a modern nyugdíjrendszerek működési tapasztalataiból.
Jiri Fialka
Jiří is an insurance professional. He started as an actuary and have multiple times left the actuarial area, for other challenges. Currently he is both leading the best actuarial advisory team in Central Europe, and helping insurance companies to succeed in the market approaching digital disruption. He believes in the importance of insurance and its ability to transform into a likeable industry, helping their clients to live safer lives.
Czafrangó János
Azért lettem közgazdász, mert úgy gondoltam, abból még bármi lehet. Pályám első harmadában idegenforgalmi területen dolgoztam, innen utam a bankszertorba vitt, ahol 2011-ben olyan feladatkörre kaptam megbízást, ami új ablakot nyitott a világra: társadalmi hasznosságú szervezetek fejlesztésével és finanszírozásával kezdhettem foglalkozni. Ez a váltás nemcsak azt hozta, hogy a napi munkám és az értékrendem maximálisan szinkronba került, hanem szaktudásom bővítésére is ösztönzött: ennek lett az eredménye egy HR- diploma.
Legkedvesebb munkaköröm átadásával sem szakadtam el a társadalmi vállalkozások világától: „nertworker”-ként építgetem kapcsolatrendszereiket, konzulensként segítem fejlődésüket, és mentorként jelen vagyok az egyetemekről kikerülő, vállalkozónak készülő egyetemisták világában is, ösztönözve/segítve őket abban, hogy olyan vállalkozásokba fogjanak, amik jobbá teszik a világot. Mindehhez az eszköztáram tovább bővült: ez év tavaszán átvehettem a BGE-n Európai Pénzügyi szaktanácsadó diplomámat. Záró-dolgozatomat az életpálya-fenntarthatóságáról írtam: ez a téma régóta foglalkoztat, ma is kutatási területem, aminek life- és business coach-ként is hasznát veszem.
Szebelédi Ferenc
Szebelédi Ferenc 2000-ben szerzett jogi diplomát az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam és Jogtudományi Karán, majd az ELTE jogi továbbképző intézetében, európai jogi szakjogászi, biztosítási szakjogászi, illetve tőkepiaci és bank szakjogászi oklevelet kapott. A Budapesti Államigazgatási és Közgazdaságtudományi Egyetemen posztgraduális jogász-közgazdász végzettséget szerzett. A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeleténél 2000-től fogva dolgozik 2005-ig pénztári, majd ezt követően biztosítási és pénztári területen különböző beosztásokban. A felügyeleti hatáskörök Magyar Nemzeti Bank által történő átvételéig a Biztosítási és pénztári engedélyezési és jogérvényesítési főosztályát vezette, jelenleg a Biztosításfelügyeleti főosztály vezetője.
Schaub Erika
Közgazdász. Az Eötvös Loránd Tudományegyetemen matematika fizika tanárként végzett 1994-ban, majd 1998-ban a Pénzügyi Számviteli Főiskolán szerzett közgazdász diplomát melyet a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem aktuárius posztgraduális képzésének elvégzése követett 2002-ben. Szakmai pályafutását az ÁB-Aegon biztosítónál kezdte gépjárműbiztosítási termékfejlesztőként 1997-ben. 1998 óta a Generali Biztosítónál személybiztosítási területen dolgozik. Életbiztosítási termékfejlesztőként kezdett majd 2006-tól egészség és balesetbiztosítási termékfejlesztési csoportvezetőként, 2008-tól osztályvezetőként, 2012-től pedig személybiztosítási üzletág igazgatóként dolgozik. 2016 óta nemzetközi szinten képviseli a magyar Generalit élet, baleset és egészségbiztosítási területen. 2015-től 2017-ig a Generali Egészségpénztár és a Generali Nyugdíjpénztár igazgatótanácsának elnöke. 2017-től a Generali Alapkezelő igazgatósági tagja.
Kaszab Attila
Vezérigazgató-helyettes, K&H Biztosító
Gépészmérnöki diplomája megszerzése után 1989 és 1992 között a Fegyver- és Gázkészülékgyárban, majd a Magyar Honvédségben dolgozott mérnökként. 1992-ben került a biztosítási szakmába, az Atlasz Biztosító vállalati üzletágának kockázatvállalója lett. 1996-ban részt vett a Zürich Biztosító megalapításában, ahol először nemzetközi biztosítási programokkal foglalkozott, majd a vezetője lett a vagyon- és mérnöki biztosítások kockázatvállalói csapatának. 2002 és 2004 között az Európa Biztosító nem-élet üzletágának vezetője lett. 2004-ben csatlakozott az Argosz Biztosítóhoz, ami később a K&H Csoport tagjaként a K&H Biztosító nevet vette fel. A K&H Biztosítónál a nem-életbiztosításokért felel, ezen belül a kockázatvállalásért, a termékfejlesztésért, a szerződés-adminisztrációért és a kárrendezésért. A nem-életbiztosítás mellett hozzátartozik a biztosító társaság call-centere, a jogi terület és a nem saját értékesítési csatornák. 2007-től a K&H Csoport Országos Vezetői Bizottságának tagja, 2011-től a biztosítótársaság vezérigazgató-helyettese.
Nagy Koppány
Felügyeleti igazgató, MNB
2013 novembere óta vezeti a Magyar Nemzeti Bank Biztosítás-, pénztár, és közvetítők felügyeleti igazgatóságát. A Budapesti Corvinus Egyetem gazdálkodási szakán számvitel és aktuárius szakirányon végzett, pályafutása során biztosítói, pénztári, és banki területen szerzett tapasztalatot. Dolgozott az AEGON Magyarországnál, az AXA Csoport Magyarországnál majd két pénzügyi „startup” vállalatnál. Tagja az Európai Biztosítás- és Foglalkoztatóinyugdíj-hatóság (EIOPA) legfőbb döntéshozó szervének (Board of Supervisors), a Biztosítás és kockázat, valamint a Hitelintézeti Szemle szakmai folyóiratok szerkesztőbizottságának.
Gordos József
Pénzügyminisztérium, Pénzügyi Szabályozási Főosztály, Főosztályvezető-helyettes
Tanulmányok:
Posztgraduális képzés, MBA (1993.11.30.)
Swinburne University of Technology, Melbourne, Graduate Certificate in Business Administration Diploma (1981.06.22.): nemzetközi szakos közgazda, referens és angol szakos fordító és tolmács Kijevi T.G. Sevcsenko Állami Egyetem, Nemzetközi kapcsolatok és nemzetközi jog kar
Nyelvismeret:
angol (felsőfok), orosz (felsőfok), német (középfok)
Szakmai tapasztalat:
2003.09.01-től Pénzügyminisztérium (Nemzetgazdasági Minisztérium) Biztosítási szabályozási osztály vezetője, 2011-től a Pénzügyi szabályozási főosztály főosztályvezető-helyettese
1981 – 1983 Budavox Híradástechnikai Külkereskedelmi Rt., előadó
1983 – 1990 Chemolimpex Magyar Vegyi áru Külkereskedelmi Vállalat, üzletkötő
1990 – 1992 Generali Budapest Biztosító Rt., viszontbiztosítási osztály vezetője
1992 – 1994 Marsh McLennan Budapest Biztosítási Kft., alkusz, értékesítési vezető
1994 – 1995 Zalai Nyomda Rt., marketing és értékesítési igazgató
1995 – 2000 Pannon GSM Távközlési Rt., kiemelt ügyfelek osztályának menedzsere, osztályvezető
2001 – 2003 Euro One Számítástechnika Rt., kereskedelmi és szolgáltatási igazgató
Megbízatás, tisztség, tagság:
A Fogyasztóvédelmi Tanács és a Fogyasztóvédelmi Bíráló Bizottság tagja 2011. december óta. A Magyar Exporthitel Biztosító Zrt. igazgatóságának tagja 2012 augusztustól 2013 decemberig, a Magyar Export-Import Bank Zrt. Felügyelő Bizottságának tagja 2012 júliustól 2014 júniusig. „Biztosítás és Kockázat” szakmai folyóirat szerkesztőbizottságának tagja 2014 júliustól. A Nemzetközi Beruházási Bank ellenőrző bizottságának elnöke 2017 szeptembertől.
Kitüntetések:
Emléklap, kiemelkedő szakmai teljesítményért, 2008.03.15. Oklevél, Magyarország EU elnöksége idején nyújtott munkáért, 2011.06.30. Miniszteri Elismerő Oklevél, 2016.10.21.
Alexander Protsenko
Alexander Protsenko nagy tapasztalattal rendelkezik a pénzügyi szektorban, számos piacon dolgozott Nyugat-, Közép- és Kelet-Európában. 2011-ben csatlakozott az Allianzhoz mint a Feltörekvő piacok és operációs részleg vezetője az Allianz SE Csoport tervezés és kontrolling területén. 2015-ben regionális pénzügyi igazgatónak nevezték ki az Allianz közép- és kelet-európai egységénél, majd 2018 óta az Allianz Bulgária vezérigazgatói feladatait látta el.
Dr. Hochmann András
A Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán végzett. A közel 200 éves biztosítási múltra visszatekintő osztrák GRAWE Konszern magyarországi leányvállalatának, a pécsi székhelyű GRAWE Életbiztosító Zrt.-nek a vezérigazgatója. Két évtizedet átívelő vezérigazgatói tisztsége alatt a GRAWE Életbiztosító Zrt. a folyamatos eredményes működés mellett a magyar biztosítási piac stabil, meghatározó szereplőjévé vált, piaci részesedését apránként, de stabilan növelve. 2017. április 19-től az Osztrák Köztársaság magyarországi tiszteletbeli konzulja, az általa vezetett pécsi konzulátus a feladatait Baranya, Somogy és Tolna megyékben látja el.
Barczel Nikolett
Barczel Nikolett jelenleg a Budapesti Corvinus Egyetem Biztosítási és Pénzügy Matematika (MA) szakán végzős hallgató és egyben az UNION Vienna Insurance Group Biztosító Zrt-nél befektetési gyakornoka. A gyakornoki pozíció végzése során bepillantást nyer mind a befektetési front és mid office munkájába, továbbá az Asset Liabilities Management Riport valamint Risk Based Capital Riportok készítésébe egyaránt, illetve egyéb osztályokon átívelő projektekben szerepvállalásra is lehetőség adódik.
Kovács László
Kovács László az UNION Vienna Insurance Group Biztosító Zrt befektetési igazgatója. Több mint 20 éves nemzetközi vagyonkezelési tapasztalattal rendelkezik. Pályafutása során az AXA (később UNIQA) Vagyonkezelő Zrt-nél igazgatósági tagi, az UNIQA Biztosító Zrt-nél befektetési igazgatói, valamint vezető kockázatkezelői később cégvezetői pozíciókat töltött be, továbbá az osztrák UNIQA Capital Managementnél 17 Kelet-közép európai biztosítótársaság vagyonkezeléséért is felelős volt.
Szeniczey Gergő
Tőkepiacok és biztosítók prudenciális, fogyasztóvédelmi felügyeletéért és piacfelügyeletért felelős ügyvezető igazgató.
Közgazdász diplomát a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen, jogi szakoklevelet az ELTE Jogi Továbbképző Intézetében szerzett.
2013 októbere óta – 15 éves ellenőrzési tapasztalat birtokában – a Magyar Nemzeti Bank Piacellenőrzési és felügyeleti főosztályának vezetőjeként, majd a Tőkepiaci és piacfelügyeleti igazgatóság vezetőjeként irányította a szakterület pénz-és tőkepiaci monitoring, valamint vizsgálati és prudenciális felügyeleti tevékenységét.
2016-tól 2019-ig a MNB Fogyasztóvédelemért és piacfelügyeletért felelős ügyvezető igazgatója, mely feladatkör keretében a Fogyasztóvédelmi Igazgatóság, a Pénzügyi fogyasztóvédelmi Köz-pont, illetve a Tőkepiaci és piacfelügyeleti Igazgatóság irányításáért felelt.
2019 októberétől ügyvezető igazgatóként irányítja a Tőkepiacok és biztosítók prudenciális, fogyasztóvédelmi felügyeletéért és piacfelügyeletért felelős ügyvezető igazgatóságot.
Számos hazai és nemzetközi szervezet munkájában vállal szerepet, tagja a nemzeti pénzügyi felügyeleti hatóságok részvételével működő Európai Értékpapír-piaci Hatóság (ESMA) felügyeleti tanácsának, illetve az Értékpapír Felügyeletek Nemzetközi Szervezete (IOSCO) Presidents Committee-jének, emellett több szakmai bizottság és munkacsoport munkájában is részt vesz.
A Befektető-védelmi Alap (BEVA) igazgatóságának tagja.
Szombat Tamás
A Pécsi Tudományegyetem elvégzése után 1996 szeptemberében került az akkori ÁB-AEGON-hoz igazgatósági titkári munkakörbe.1999 és 2001 között az AEGON Magyarország Ingatlanfejlesztő és Hasznosító Kft. gazdasági igazgatója volt. Ezután a rövid kitérő után visszatért a biztosítóhoz, és a Gépjármű-biztosítási üzletág igazgatója lett.2007-től Nem-életbiztosítási üzletág vezető, majd 2009-től vezérigazgató helyettesként irányítja a Nem-életbiztosítási területeket.2013-tól feladatköre jelentősen bővült, amikor kinevezték Ügyfélkapcsolati-és Termékfejlesztési vezérigazgató-helyettessé: hozzá tartozik az ügyfélkapcsolatok igazgatósága valamint a teljes kárrendezés, a lakossági termékfejlesztés és termékmenedzsment, a vállalati vagyon üzletág, az alternatív üzletfejlesztési igazgatóság és a viszontbiztosítás.
Retkes Ádám
Első rész
Regisztráció
Köszöntő
Előadó: Molnos Dániel, főtitkár, Magyar Biztosítók Szövetsége
A kormányzat az ügyfélélmény fontosságáról
Előadó: Varga Mihály, Miniszter, PM
Kávészünet
Második rész
Kerekasztal-beszélgetés
Moderátor: Lambert Gábor, MABISZ
Résztvevők:
Alexander Protsenko Allianz Hungária Zrt., elnök-vezérigazgató
Almássy Gabriella UNION Biztosító, igazgatósági tag
Hochmann András GRAWE, vezérigazgató
Zolnay Judit MetLife, vezérigazgató
Díjátadás
(MABISZ díjak és esettanulmány verseny)
Ebéd
Harmadik rész
Kerekasztal-beszélgetés
Moderátor: Kerékgyártó Csaba, MABISZ
Résztvevők:
Gordos József, Pénzügyminisztérium, főosztályvezető-helyettes
Kaszab Attila, K&H, vezérigazgató-helyettes
Nagy Koppány, MNB, felügyeleti igazgató
Szombat Tamás, Aegon, vezérigazgató-helyettes
Harmadik rész
Kerekasztal-Beszélgetés
Moderátor: Lencsés Katalin, MABISZ
Résztvevők:
Barczel Nikolett, Corvinus, hallgató
Kovács László, UNION, befektetési igazgató
Schaub Erika, Generali, igazgatósági tag
dr. Szebelédi Ferenc, MNB főosztályvezető
Búcsúkoccintás